Adófórum

Adózási és számviteli információk

rehabilitációs hj. -újra

Tb, munkaügy, bérterhek

rehabilitációs hj. -újra

HozzászólásSzerző: gonzales » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Olvastam egy levelezést a rehab.hj. pontos elszámolásáról, de nem sikerült eldönteni, hogy a kiszámított arányt fel kell-e főre kerekíteni, vagy sem.

Szeretném megkérdezni, hogy tudnátok-e ebben segíteni.

Pl. 31 fő x 0,05 = 1,55  most ezt kell megszorozni 164.400 ft-tal, vagy fel kell kerekíteni 2 főre és azt? Mert jelentős a különbség.

És ha elfelejtettem bevallani az eddig beadott 2 db 801-en, akkor most mit kell elől bejelölni?

 

Köszi a segítséget

Ágota

 

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rehabilitációs hj. -újra

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 23, 2008 11:20 am

Szia Ágota!

Ez jó kérdés, ugyanis korábban egy tizedesjegyre kellett kerekíteni, azaz 1,55 esetében 1,6 fő. De miután hatályon kívül helyezték a kerekítésről szóló jogszabályt (8/1983 (VI.29.) EüM-PM rendelet), ez nem tisztázott, mert nem találtunk helyette mást.

A törvény 41/A.§ (4) bekezdése az átlagos statisztikai állományi létszámot írja, mind a létszám, mind a hiányzó létszám megállapításához. Az általában egész fő szokott lenni, illetve nem találtam rá semmit, hogyan kellene ezt kezelni. A KSH statisztikák egész főben kérik a létszámot.

Ha elfelejtetted bevallani, akkor önellenőrzést kell jelölni.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rehabilitációs hj. -újra

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. júl. 23, 2008 11:37 am

 

Szia Böbe és Ágota !

Egy fél napig kutattam hogy megtaláljam a tört létszámra vonatkozó helyes eljárást, mivel az emlitett Eüm-Pm.rendelet megszünt.

Felhivtam egy Áll.Folg.Szol.g ellenőrérét  is, a kérdésemre a válasz.  Ők sem tudják. Akkor ki tudja ?? és ki szabályozza ?Azt sem tudják !!

Álláspontom az hogy ilyenkor az általános kerekítési szabályok, illetve úgy hogy az egész szám ( fő legyen ) PL.1,3 = 1 fő

1,65= 2 fő

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

rehabilitációs hj. -újra

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 23, 2008 11:41 am

Sziasztok!

Előleg bevallásánál én is az egész főre kerekítést javaslom. És írásban meg kell kérni az APEH állásfoglalást, adják meg ők, hogyan csináljuk. Talán febr.15-ig még a válasz is megérkezik :-))

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rehabilitációs hj. -újra

HozzászólásSzerző: monili » szer. júl. 23, 2008 6:34 pm

Sziasztok!

Egyszer kaptam egy elmés választ a fő kerekítéssel kapcsolatosan: "van 1,33 ember?" Hát nincs. Szóval egész főre kerekíts, ha nem akarod, hogy az ezt a választ / kérdést adja neked egy ellenőr.

Üdv: Mónika

monili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

rehabilitációs hj. -újra

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. júl. 24, 2008 8:01 am

Szia Mónika!

Az a revizor valószínűleg - sajnos - nem ismerte ezt:

2005/64. Adózási kérdés
a statisztikai állományi létszám megállapítása a rehabilitációs hozzájárulás fizetési kötelezettség vonatkozásában
[a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény (a továbbiakban: Flt.) 41/A. §]
Az Flt. 41/A. § (1) bekezdése határozza meg a kötelező foglalkoztatási szint számítására vonatkozó szabályokat. Ugyanezen § (3) bekezdése rendelkezik a rehabilitációs hozzájárulás éves összegének kiszámításáról, amelynek összege a kötelező foglalkoztatási szintből hiányzó létszám és a rehabilitációs hozzájárulás szorzatával egyenlő.
Az Flt. 41/A. § (4) bekezdése értelmében létszámon a tárgyhavi átlagos statisztikai állományi létszámot kell érteni mind a kötelező foglalkoztatási szint, mind az abból hiányzó létszám számításakor.
Az Flt. 58. §-a (5) bekezdésének m) pontja szerint a megváltozott munkaképességű személy fogalmát az Flt. 41/A. §-a szerinti rehabilitációs hozzájárulásra vonatkozó rendelkezések szempontjából külön jogszabály határozza meg.
Ebből következik, hogy az Flt. 41/A. §-ának alkalmazása során a megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatásáról és szociális ellátásáról szóló 8/1983. (VI. 29.) EüM-PM rendelet (a továbbiakban: R.) 28. §-ában meghatározott megváltozott munkaképességű személy fogalom az irányadó.
A törvény nem rendelkezik arról, hogy a statisztikai állományi létszám számítása esetén milyen szabályt kell alkalmazni, azonban figyelemmel arra, hogy a fogalmat a miniszteri rendelet határozza meg, ebben az esetben is a rendelet szabályait kell irányadónak tekinteni.
A R. 30. § (2) bekezdés határozza meg, hogy a megváltozott munkaképességű dolgozók átlagos statisztikai állományi létszámát egy tizedes jegyre kerekítve a kerekítés általános szabályai szerint kell számítani.
Ebből következően az Flt. 41/A. § (4) bekezdése alapján a hiányzó létszám kiszámítására is a rendelet szabályai az irányadók, azaz a hiányzó létszámot is egy tizedes jegyre kerekítve kell a kerekítés általános szabályai szerint kiszámítani.
(Foglalkoztatás és Munkaügyi Minisztérium Jogi Főosztály 4762-3/2005. - Adójogi Főosztály 8931695805; AEÉ 2005/9.)

  
 A problémát most az okozza, hogy az a rendelet, amelynek meghatározza a megváltozott munkaképességű személy fogalmát, és amelynek értelmében (30.§) egy tizedesjegyre kelett kerekíteni a létszámot, már hatályon kívül van helyezve, és nincs helyette másik, ami ezt szabályozná.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rehabilitációs hj. -újra

HozzászólásSzerző: gonzales » csüt. júl. 24, 2008 8:33 am

Köszönöm a segítségeteket, jó ötlet, most az előleget megfizetem majd mire eljön 2009.02.15. kiderítik hogy is kéne számolni.

Nagyon köszönöm.

Ja, szeretném megkérdezni van-e valakinek egy cafeteria szabályzata amit el tudna küldeni nekem emailban? Most akar a cégem egyet gyártani, de azt sem tudom hogy néz ki.

Köszi Ágota

rixkft@gmail.com

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég