Adófórum

Adózási és számviteli információk

Prémium évek és a szabadság.

Tb, munkaügy, bérterhek

Prémium évek és a szabadság.

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Tiszetlt Fórumozók !

Bizom a társaság bölcsességében és választ ad nekem a következőre: 

Ez évben a 2004 évi CXXII. tv adta lehetőséget választottam, havi 48 óra munkavégzésre vagyok kötelezett, ezt úgy dolgozom le, hogy folyamatosan 1 hetet|| 1 napot a hónap elején. A szabadság kérdését illetően sem én, sem pedig a munkaügyisek nem  fejteték meg eddig, hogyan kell érteni és kiadni. 32 nap szab.van.

A tv azt irja:  4.§ 3.bek:" A munkáltató munkavégzésre nem adhat utasitást naptári évenként legfeljebb két olyan időszakra vonatkozóan, melyek együttes mértéke a programban résztvevőnek a prémium programba belépését közvetlenül megelőző évi rendes szabadságának felel meg. Ha évközben kezdődik időarányos... 

Köszönöm a válaszokat:

Ani 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Prémium évek és a szabadság.

HozzászólásSzerző: Takácsnépanni » hétf. aug. 11, 2008 2:43 pm

Szia! Szerintem abból kellene kiindulni, hogy a pptv. alapján heti 12 órát kellene dolgozni, amit munkaidő keret alkalmazása esetén  összevontan is lehet értelmezni.(Te is így dolgozol, ami nagyon ésszerű a munkáltatódtól, így több a szabadidőd, ugyanakkor hasznosabb munkavégzést produkálsz mint teszem azt napi 2 óra 24 perc alatt  5+2-es munkrend esetén!)A pptv. a szabadságot heti 12 órára alapozza, tehát munkanapokra számol. Szerintem évi 32 napra vonatkoztatva a szabadságodat  32 x 2,4 óra =76,8 óra terjedelmű munkavégzésre nem kötelezhet akkor amikor egyébként munkát kellene végezned. Lehet, hogy nem jól gondolkodom,de feltételezem más is  fog válaszolni és  akkor én is másképpen fogom értelmezni.Üdv.Panni  

Takácsnépanni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég