Adófórum

Adózási és számviteli információk

szkhj bevallás

Tb, munkaügy, bérterhek

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: szavabt2007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziaszok! Kérdésem a következő: éves bevallónak kell 0801-en szkhj-t vallani 07.20-ig? A másik: ügyvezető és egyszemélyes kft tulajdonosa gyesről visszajönne, csak az ügyvezetést végzi mást nem, ha nincs máshol munkaviszonya társas vállalkozóként fizeti maga után újból a járulékokat a gyes után? Köszi, T.
szavabt2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. júl. 09, 2008 4:52 pm

Ha társasági adóalany a KFT, akkor igen kell adni az éves bevallási gyakoriságúnak is most 0801-et.  /ha EVÁ-s akkor nem!/

A második kérdésedhez kevés az info!  Írod, hogy egyszemélyes KFT,  ez azonban még nem jelenti azt önmagában, hogy a KFT egyszemélyi tagja köteles lenne, mint tag személyesen közreműködni a társaság tevékenységében...  Ha nincs a KFT-nek egy alkalmazottja sem, hát akkor valószínű, hogy ez a képviselő/ tag végzi a bevételszerző tevékenységet   és akkor igen, ha nincs máshol biztosítottsága, akkor "főfogl." társasvállakozóként kötelező járulékfizetési kötelezettség áll fenn, akár díjazás hiányában is..   De ez a tagi közreműködés miatt keletkezne   és nem kizárólag  a képviselet/ügyvezetőség ellátása miatt.  Meg kellene nézni az alapító okiratot is..

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. júl. 09, 2008 5:27 pm

Szia, én nem úgy értelmezem, hogy evásnak nem kell a 0801-t beadni, csak a szakképzésiről nem vall, azt üresen hagyja. A többi adónemről, ha előfordul, akkor vallania kell. Egyébként a kitöltő progi engedi is. (Pl kult.jár. előfordulhat evásnál is.)
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. júl. 09, 2008 6:40 pm

Szia Anikó!  Én sem úgy értelmeztem, hogy az egyéb adók tekintetében éves bevallásra kötelezett EVÁ-sok azok nem adnak 0801-est sose. hanem úgy, hogy most évközben csak a szakképzési miatt- más társas vállalkozásokkal és egyéni vállalkozókkal ellentétben - nem kell, hogy adjanak, /sőt  a szakképzésit évvégén sem ezen fogják vallani/.  Nyilván a többi adó tekintetében 09.02.15-én  évesen  mindenképpen vagy beadják a bevallást, vagy a nullásról nyilatkoznak az EVA bevallásban, vagy éppen a 0858-on. / Az EVA bevallásban majd csak az ev-k nyilatkozhatnak, tehát a társas vállalkozás, az mindenképpen 0801-et kell majd, hogy adjon./   Ha az éves EVÁ-snak van évközi adóelőleg kötelezettsége valamely más adónemben, amire a 0801 vonatkozik, akkor annak nyilván eleget kell, hogy tegyen ...

A kérdező a szakképzési miatt kérdezte a 0801-et..  Ha esetleg félreérthető volt, akkor bocs. üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: szavabt2007 » csüt. júl. 10, 2008 5:39 am

Kedves mónika!

 

Milyen időszakot kell beírni a bevallásba?  Ezzel l szórakozom egy ideje. 04.01-06.30?01.01-.0630 nem fogadja el. A kötelezettséget a 6. hónaphoz kell beírni ugye?  Előlegnél a 02 lapot nem kell kitölteni ugye?

szavabt2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. júl. 10, 2008 7:50 am

Az éves bevallónak:08.04.01-06.30. (APEH telefonos infó szerint),   02-es lapot előlegnél nem kell tölteni, és jól írod a szakképzési előleg köt. a 06. hónaphoz.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: jónás1 » pén. júl. 11, 2008 10:26 pm

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a 0801-en a féléves szakképz. bevallásánál  bevallási időszaknak0401-0630ig kell-e írni,  mivel féléves időszakot nem

tudnak az apehban feldolgozni? értelemszerűen a a bvallást is negyedévesre x-elem

 válaszotokat előre is köszönöm

 

jónás1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

szkhj bevallás

HozzászólásSzerző: micoka » kedd júl. 22, 2008 12:06 pm

Szia Jónás1 gondolom már megvan a megoldás. Én amikor kérdeztem a APEH-ot, akkor azt mondták, hogy jan.2-t írjak, és akkor fel tudják dolgozni, viszont a kettes oldalra ne írjak semmit, az első oldalon pedig a 6. hónaphoz írjam az összeget.  Éves adóbevallónak kell bejelölni magam, és a szakképzési hozzájárulásnál a kockát hagyjam üresen. Hozzáteszem, így is kihozott valami hibát, amire azt mondták, hogy nyugodtan küldjem úgy be.

Viszont van egy telefonszám, ami az apeh nyomtatványfeldolgozóé ( 06-1/412-7146), ott nagyon kedvesek, és segítőkészek. Velük minden nyomtatványkitöltési problémát meg lehet beszélni, és segítenek a megoldásban, vagy pedig konkrétan Ők teszik helyre a dolgokat. Szóval tudom ajánlani mindenkinek, akinek ilyen dolgokkal van problémája.

Üdv.: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég