Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közteherjegyes foglalkoztatott

Tb, munkaügy, bérterhek

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: tuncee » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Segítsetek légyszi, hogy hogyan kell a közteherjegyes foglalkozatott dolgait könyvelni. Az oké, hogy a megvásárolt közteherjegy az 55-be kerü, de a foglalkozatott bérét, hova és hogyan könyvelem?

 Előre is köszi a segítséget.

Üdv: tuncee

tuncee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: eva76 » vas. jún. 22, 2008 6:23 pm

Szia!

Ugyanúgy kell könyvelni, mint a bért.

A kifizetendő bér T54 -K47, kifizetéskor T47-K38

A közteherjegy pedig T56-K38 

Mondjuk én csináltam nekik külön főkönyvi számot (alábontva), hogy jobban tudjam őket elkülöníteni. 

Nyilvántartást kell vezetni a közteherjegyekről (vásárlás, felhasználás) és az alkalmi munkavállalókról is.

A havi bevalláson is be kell vallani őket.

Évi 

 

eva76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: jozsa_b » hétf. jún. 23, 2008 4:36 am

Sziasztok !

 

1997. évi LXXIV. törvény ( az alkalmi munkavállalói könyvvel történő foglalkoztatásról és az ahhoz kapcsolódó közterhek egyszerűsített befizetéséről ) szerint  

8.§ (2) A számviteli elszámolás szempontjából a kifizetett munkadíj és a közteherjegy értékének együttes összegét személyi jellegű egyéb kifizetésként kell elszámolni. 

Én ugyan naplófőkönyvet vezetek, de én szerintem a közteherjegy mindaddig nem költség, amíg be nem ragasztod. Én a közteherjegyeket vásárláskor a pénztárral szemben egy követelés oszlopra könyvelem - nálatok ez valahol a pénzeszközök között lenne, talán egy átvezetési számlán -, felhasználáskor elveszem a követelés oszlopról  a személyi jellegű egyéb kifizetlésekkel szemben.

A munkadíjat a pénztárral szemben a személyi jellegű egyéb kifizetésekre teszem egyenesen.

Az átvezetési számla a hármasok között talán arra is jó lenne, hogy tudd mennyi az a közteherjegy, amit nem használtatok fel. 

Üdv. Bea 

jozsa_b
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: tuncee » hétf. jún. 23, 2008 5:02 am

Sziasztok!

 

Köszi a válaszokat, már csak az a kérdésem, hogy a havi bevallásban hova írod, mert én nem jöttem rá.

 

Üdv: Tünde 

tuncee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: br » hétf. jún. 23, 2008 5:09 am

Szia Tündi,

0808M-14.oldal

Aláírt nyilvántartó lapod van róluk? 

Rita 

br
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: tuncee » hétf. jún. 23, 2008 5:36 am

Szia!

 

Olyan nyilvántartásom van, hogy hol, mikor, mennyiért dolgoztak, mennyi a felhasznált közteherjegy, valamint a dolgozók aláírása. Szerintem ez így jó, le is fűztem a munkaügyi dossziéba. A 0808-at megnézem.

 Köszike: Tünde

tuncee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: tuncee » hétf. jún. 23, 2008 5:38 am

Hali!

 

Aha, a nyilvántartásról hiányzik a dolgozó adóazonosítója, éljen-éljen, most járhatunk utána. :(

T. 

tuncee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: br » hétf. jún. 23, 2008 5:50 am

Én végigszenvedtem ezt a históriát (a gyakorlati megvalósíthatóságot is szem előtt tartva), kialakítottam rá egy működőképes rendszert, ha érdekelnek a részletek és a nyomtatványok, szívesen elmondom (a nyomtatványokat meg elküldöm). Mert ugye pl. a pénztárba is kell eredeti, aláírt bizonylat a munkavállalónak kifizetett pénzről... A 06-20/535-3181 számon elérhető vagyok. Egyelőre az a gondom, hogy nem tudom megoldani, hogy a fórumon belül "különlevelezést" folytathassak (a profilomban nincs kapcsolat-lehetőség), illetve nem tudok mellékletet csatolni. Tud ebben segíteni valaki? Előre is köszönöm.

br
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » hétf. jún. 23, 2008 6:58 am

Szia! Ez a nyilvántartási rendszer enge is érdekelne!Nagyon örülnék, ha a nyomtatványokat elküldenéd nekem is: baloghnehajni@citromail.hu címemre! Előre is köszi! Hajni
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Közteherjegyes foglalkoztatott

HozzászólásSzerző: KovacsJ » hétf. jún. 23, 2008 9:06 am

Sziasztok! A 0808M-es bevallás borító lapon milyen időszakot kell feltüntetni? Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég