Adófórum

Adózási és számviteli információk

S.O.S nyári szakmai gyakorlat

Tb, munkaügy, bérterhek

S.O.S nyári szakmai gyakorlat

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Sürgősen kellene valakinek a segítsége, akinél volt már ilyen. Holnap beléptetnek diákot nyári szakmai gyakorlatra az egyik cégemhez. Gondolom, hogy a 08T1041-en őt is le kell jelenteni, rendes munkaviszonyos kóddal? És mi van a magánnyugdíj pénztárral? A nyári szakmai gyakorlatost is kötelező beléptetni? Van erre valamilyen külön munkaszerződés formátum, vagy egy sima határozott idejűt kell írni? Szabival mi van??? Ebben sajnos abszolút nincs tapasztalatom.

Előre is nagyon köszönöm, Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyári szakmai gyakorlat

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jún. 19, 2008 12:06 pm

.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyári szakmai gyakorlat

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. jún. 26, 2008 6:19 am

Szia!

Egy jó ötletet hallottam: kiváltani ezeknek a diákoknak az AM kiskönyvet. Mivel iskolások nem gond, hogy az egészségbiztosítási járulékot nem fizetjük meg. 3 hetet lehet őket folyamatosan alkalmazni. Csak a kiskönyvet kiváltani, és beragasztani a közteherjegyeket. Erre nem jár szabadság, de adhatsz nekik étkezési jegyet, és a bérletet is. Igy sokkal olcsóbban megúszod, nem kell a járulékokat megfizetni utána, nem kell a magánnyugdijjal bajlódni.

Szia: Évi 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

S.O.S nyári szakmai gyakorlat

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jún. 26, 2008 7:00 am

Szia Évi!

Köszönöm a segítségedet, igen, még aznap elég hamarjában sikerült választ kapni a kérdéseimre, miután feltettem, ezért is zártam le ne legyen a nyitottak között. Valóban ez az alkalmi munkavállalás a legjobb megoldás rá, én is szó szerint ezeket bogarásztam ki, amiket te is írsz. Ha munkaszerződsét kötnének, pedig minden ugyanúgy vonatkozna rá, mint egy átlag munkavállalóra.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron