Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vendéglátós munkaszerződés, pótlékok

Tb, munkaügy, bérterhek

Vendéglátós munkaszerződés, pótlékok

HozzászólásSzerző: monika62 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

szeretnék kérni tőletek vendéglátósokra vonatkozó munkaszerződést, munkaköri leírást, amennyiben tudtok küldeni nekem.

Másik kérdésem: Ha a dolgozókat havidíjasként vesszük fel, de hétvégén is dolgoznak - viszont megkapják hétközben a pihenőnapokat a hétvégi munkájukért cserébe -, akkor kell-e a hétvégi munkáért pótlékokat fizetni? Ha igen, mennyit? Az is fontos - szerintem -, hogy a dolgozók naponként is egymást váltják a munkahelyükön. Van de., és du. is "műszak". Az ügyvezető munkaviszonyos, heti 40 órára van bejelentve; viszont ő több, mint 40 órát dolgozik ott. Megteheti plusz pótlékok fizetése nélkül?

Köszi előre is a választ, sziasztok, Mónika 

 

monika62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vendéglátós munkaszerződés, pótlékok

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jún. 08, 2008 2:37 pm

Szia Mónika!

Ez elég macerás téma, nem lehet két-három mondattal összefoglalni. Ajánlok neked egy linket, ahol minden érthetően és precízen össze van szedve, amit tudni kell róla:

http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugyek/munka/munber20060117/berpotlek20060627.html/ugyleirasjogi

Munkaszerződés, munkaköri leírás nincs ott. Az nekem sincs, de ha adsz egy email címet, egy írásos tájékoztató mintát el tudok küldeni Neked, ez kifejezetten az én vendéglátósaimnál használatos, és ki is kell adni nekik, hátha ez segítségedre lesz.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Vendéglátós munkaszerződés, pótlékok

HozzászólásSzerző: monika62 » vas. jún. 08, 2008 7:18 pm

Kedves Kata!

Most jöttem csak géphez, nem voltunk itthon. :-) Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Az e-mail címemet máris írom, és nagyon köszönöm előre is a segítségedet. :-)

Egyébként tényleg nagyon bonyolult a dolog, ezért is próbálom úgy megcsinálni, hogy nehogy támadható legyen.

Címem: patko.monika@vipmail.hu

Köszi, üdv., Mónika

monika62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég