Adófórum

Adózási és számviteli információk

konferencia dij ktg?

Tb, munkaügy, bérterhek

konferencia dij ktg?

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném megkérdeni, hogyhaa cégünk egy kivülálló magánszemélynek fizetne egy külföldi utat konferencián történő részvételre akkor hogyan számolhatjuk ezt el. A magánszemély kérjen számlát a utazási ktgr-ről, a  szállásktg.ről, a konferenciáról. A számlán legyen rajta a magánszemély neve.

Ebben az esetben pl 500.000,- ft a mindösszesen ezek a ktg.ek. akkor az 500.000,- ft. után kell 11%-os EHO-t fizetnem, és a 0808M sen pedig lejelentem az adószámára nevére, hogy a tárgyhavi bevallásban benne legyen az EHO.

A KFT. pedig az 500.000,- ft.ból levonja a 18%-ot.Majd a magánszemély összevonandó jövedelemként bevallja?

Igy kell? 

Nem lehet olyan megoldás hogy az nekem ktg, és nem kell semmit sem fizetnem?/ Ténylegesen ez a magánszemély egy szakmai konferenciára utazik. / Ha a Kft nevére hozza a számlát, és a beszámol a konferencia anyagáról akkor ez elszámolható? 

Köszi:Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

konferencia dij ktg?

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. máj. 15, 2008 9:06 pm

Szia!

Én kötnék vele egy megbízási szerződést az adott feladat elvégzésére. A megbízásban leírnám, hogy mit fizetek ki részére és milyen költségek megtérítését vállalom a cég nevére szóló számla/számlák ellenében. Véleményem szerint ez esetben minden általad említett számla elszámolható lenne, járulék és adófizetési kötelezettség pedig az esetleges napidij, megbízási dij függvényében keletkezne. Azt nem tenném meg ekkora összegnél, hogy nem fizetek semmit a munka/feladat elvégzéséért. Ügyelnék a gondos dokumentálásra is.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron