Adófórum

Adózási és számviteli információk

Le nem vont eho

Tb, munkaügy, bérterhek

Le nem vont eho

HozzászólásSzerző: andiszaz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Bt. 2007. októberében fizetett osztalékot a tagoknak a 2006. évi eredmény terhére. Sajna a 4 %-os eho-t elfelejtettük levonni és bevallani. (Most jöttem rá a 0753-anál).
Mit csináljunk? Önrevizió, visszavonni a le nem vont összeget?

Köszi előre is!

Andi
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Le nem vont eho

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 24, 2008 8:46 pm

Szia!

És a tagok mit vallottak a saját 0853-as bevallásukban? Mert ha nem vontatok tőlük EHO-t, akkor ők már lehet, hogy be is vallották és fizették már az EHO-t. Szerintem ne csinálj önrevíziót, vallják be és fizessék be a tagok az EHO-t, csak add tudtukra, hogy ezt nekik kell megtenni, mert a levonása nem történt meg.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Le nem vont eho

HozzászólásSzerző: andiszaz » pén. ápr. 25, 2008 4:47 am

Köszi a gyors segítséget! Adóbevallásukat is én csinálom, még nincs kész, pont e kérdés miatt. A befizetés nem probléma, így is úgy is az ő zsebükre megy (vissza kellene fizetniük a levonandót). Már csak az a kérdés, APEH nem büntet-e az elmaradt bevallás (0708) miatt. Mert hát a kifizetőnek az lenne a dolga, hogy levonja, bevallja, befizesse. (Sajnos a könyvelő elbambult, és elfelejtette. Ez én lennék:)) Szóval így nem lesz baj ebből? Nekem is ez tűnt az egyszerűbb megoldásnak. Andi
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Le nem vont eho

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 25, 2008 7:27 am

Szia Andi!

Elvileg mulasztási bírságot kiszabhat amiatt, hogy nem vontad le, de ilyesmire eddig még nem tudok példát, remélem, nem is lesz. Az önrevízióval csak az a problémám, hogy nem az történt, hogy levontad, csak nem vallottad, mert akkor jogos lenne. De most fizettetnéd be velük, akkor azt most kellene bevallani, legalábbis úgy gondolom. Mert azt egy picit furának érzem, hogy egy meg nem történt levonást pótlólag bevallok, és utólag rendezek pénzügyileg.

Szerintem vallják be  és fizessék be ők maguk. Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Le nem vont eho

HozzászólásSzerző: andiszaz » pén. ápr. 25, 2008 8:23 am

Szia Böbe! Érdeklődtem apeh-től is, ott azt mondta a hölgy nagyon meggyőzően, hogy mindenképp az önrev. a helyes mert ugye megvannak azok a bizonyos esetek, amikor pl. nem lehet vagy nem kell levonni, egyéb esetekben a magánszemély nem is vallhat. Ha kiderül ellenőrzéskor, mindenképp mulasztási bírsággal jár. Így meg marad az önellenőrzési pótlék. Fájó szívvel, de önellenőriztem. Ja, és a magánszemély egyáltalán nem vallja ezt a 09-es lapon, ha levonták és megfizették helyette. Mert ez is nagy kérdés volt, nem tudom, találkoztál-e vele. És még egy technikai jellegű kérdés, hogyan tagolod a válaszaidat? Nekem mindig egyben adja be a képernyőre, nem tesz sorközöket. Nem értem. Köszi!
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Le nem vont eho

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 25, 2008 8:32 am

Köszi az infót,  az önell.pótlék még mindig kevesebb, mint a bünti lehet, úgyhogy ez mégiscsak jobb megoldás. Azt tudtam, hogy a levontat nem kell beírni, kivéve, ha a kifizető túlvonta, és a magánszemélynek visszajár.

A tagolás: amikor új bekezdést akarok írni, entert nyomok a mondat végére, mint most is.

Üdv és további jó munkát! Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Le nem vont eho

HozzászólásSzerző: andiszaz » pén. ápr. 25, 2008 8:50 am

:)) Az entert már próbáltam én is, de sehogy se akar sorközt hagyni! Neked is jó munkát!
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron