Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaidő-e a munkábajárás?

Tb, munkaügy, bérterhek

Munkaidő-e a munkábajárás?

HozzászólásSzerző: aniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Amennyiben a tehergépjármű vezetője nem a vállalkozó székhelyén, hanem a tehergépjármű tárolási helyén - ami nem telephelye a vállalkozónak -kezdi munkáját munkaidőnek számít-e az oda és visszautazá? Kiküldetési költségtérítés, vagy munkábajárási költségtérítés fizethető-e rá, vagy esetleg a munkáltatónak kell biztosítania a tehergépjárműhöz való eljutást hivatali személygépjárművel?
aniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaidő-e a munkábajárás?

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. ápr. 14, 2008 5:39 am

Szia!

Ezt a dolgozó munka-szerződésében kéne rögzíteni, hogy reggel hol kell felvennie a munkát - ez lehet a tgk tárolási helye is. Ebben az esetben pluszpénz nem jár neki. 

Ha reggel a székhelyen kell kezdenie, akkor az általad felvetett módok jönnek be: vagy a munkáltató biztosítja a tgk-hoz való eljutást, vagy útnyilvántartás alapján fizet a dolgozónak benzinpénzt.

Munkábajárás szerintem nem jöhet szóba, kiküldetés szintén nem.

De kíváncsi lennék, más hogy gondolja. 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaidő-e a munkábajárás?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. ápr. 14, 2008 7:40 am

Jó kis kérdés!  A tgk.adott napon való tárolási helye, ahová a gk-vezetőnek mennie kell az autóért, mindig lehet változó. Ahogy Zsuzsa is írja, min. a munkaszerződés melékletét képező "tájékoztató" kell, hogy tartalmazza a munkavállaló munkavégzésének a helyét, amely vagy a munkáltató székhelye, vagy valamelyik telephelye.  Ha a munkáltató több telephelyen is működik és a munkavégzés helyét változóként határozza meg (mondjuk két telephelyet megjelölve), akkor a munkábajárás költségtérítést annak megfelelően kell, hogy térítse a dolgozó lakhelyétől számítva, ahová a dolgozónak a változó/állandó munkahelyén meg kell, hogy jelenjen.  Ez a térítés még: saját gk.használatnál 9Ft /km, helyközi/távolsági busznál a buszjegy 80%, vasútnál 86% kötelező térítés. Amikor viszont nem a munkaszerződés szerinti helyén kell, hogy megkezdje a munkát, valamint nem ott teszi le, akkor szerintem teljes költségtérítési kötelezettség lenne ( a munkavállaló nem szenvedhet hátrányt amiatt, hogy pld. miskolci lakosként, Miskolci székhelyű, telephelyű céggel kötött munkaszerződést, ugyanakkor rendszeresen Kazincbarcikán a vegyiüzemeknél kezdi és fejezi be a munkát és oda kell utaznia, illetve onnan hazautaznia) 

Ugyanakkor tudjuk, hogy p. a kamionosok lerakják az autót pld. itt belföldön egy cégnél töltésre/pakolásra, ahol az autó 1-2 napot is eltölt, s van úgy, hogy a gk. vezető ott tartózkodik a kamionban, vagy éppen nem messze lakik és közben haza megy, sőt az is lehet, hogy leteszi a kamiont a rakodó cégnél és a rakománnyal már nem ő fog indulni, hanem egy másik sofőr.   Én is kiváncsi vagyok a véleményekre. Üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég