Adófórum

Adózási és számviteli információk

őstermelő 7milla alatt

Tb, munkaügy, bérterhek

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. ápr. 09, 2008 6:46 pm

Szia Trézsi! Erről eddig szó sem volt. Megnyugtatni ugyan nem tudlak, mert itt már semmi sem biztos, de ha ez így lenne az már nagyobb nyilvánosságot kapott volna. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: Trezsi » szer. ápr. 09, 2008 6:54 pm

Ani! köszönöm a gyors reagálásodat amivel azért még is megnyugtattál, mert én is arra gondoltam először, hogy ha ez így van, akkor az apeh portálján vagy valamivel hitelesebb helyen, mint a DN közölték volna ezt a hírt. A 2008-as HVG-ben sem találtam erről semmit. Szóval köszönöm. Trézsi

Trezsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. ápr. 09, 2008 6:55 pm

Szia Trézsi!

A nyugdíjas személy meg volt említve a cikkben. No nem mintha a cikk jogforrás lenne, csak azért kérdeztem, mert azt elképzelhetőnek tartom, hogy mint egyébként, akinek nincs biztosítása az 1011-es bejelentés alapján eü. szolg járulékot fizet az is 4350.- Ft . Lehet ez fogalmi keveredés az ujságíró részéről. ( nem ez lenne az első eset) A nyugdíjas amúgy is biztosított, az őstermelő meg magánszemély tehát kizárt a két fogalom összekapcsolása.

Anival egyetértve nagyobb viszhangja lenne.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: Trezsi » szer. ápr. 09, 2008 7:09 pm

Szia Garbo!

Idézem a mondatot: "A biztosítottnak nem minősülő mg. őstermelő (pl. a gazdálkodást folytató kiskorú, vagy a saját jogú nyugdíjas személyeknek) eü. szolgáltatási járulékot kell fizetniük, ennek havi összege 4.350,-Ft."

Trezsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 10, 2008 4:02 am

Sziasztok!

Szerintem, ha ez így volt leírva egyáltalán nem megnyugtató, mert a nyugdíjas őstermelő , mezőgazdasági tevékenysége tekintetében nem biztosított, egyébként igen. De eddig a mezőgazdasági őstermelőknél a nyugdíjasra és a kikorúra nem terjesztették ki az eü. szolg. járulékot , eddig én is úgy tudtam.

Jutka ! Neked erre mi a véleményed, ilyen megfogalmazásban.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. ápr. 10, 2008 8:39 am

Sziasztok!

Most értem haza friss vér folydogál az ereimben ( vérvételen voltam) talán friss gondolatok is ébrednek a fejemben. Ami azt illeti az eredeti kérdéstől ( szolg. idő számítás) már jól eltértünk, de remélem a kérdésfeltevő ezért nem haragszik meg, ajánlanám neki, hogy ne dilemmázzon kinek adja a pontjait, írjon valamit és fogadja el a saját válaszát így mi nyugodtan polemizálhatunk.

Nos e kis kitérő után- valóban megdöbbentő amit az ujságcikk sugal, törvényi helyet egyelőre nem találtam legalábbis a jan.1-től hatályosak között, persze ez nem jelenti azt, hogy valamilyen módosítás esetleg nincs az azóta eltelt időben ( talán az áfa módosítás időpontjában-?)

Friss fejjel végig gondolva azonban, ha jól emlékszem pont Anival cseverésztünk is már erről, a nyugdíjasoknak, ha dolgoznak, vagy ev-k, vagy társas.v. fizetni kell a 4350.- ft-ot függetlenűl a kivét meglététől. Akkor arra az álláspontra jutottunk, hogy azért találták ezt ki, mert vannak rétegek akik után a költségvetés fizet ( azt hiszem ide tartoznak a a kiemelt személyek is) és azok után akik valamilyen formában ezt megkeresik, azok helyett nem vállalja át az állambácsi. Ha ezt a sort folytajuk - akkor az őstermelők miért is szokták bevonni az 1 éves gyereket és a 97 éves mamát(papát) az őstermelésbe?- hogy kvesebb bevételük- kevesebb fizetni valójuk keletkezzen, azaz megtermelik a kiskorú őstermelők és a "szépkorúak"(mégis szebb a nyugdíjas öreg kifejezésnél) is a saját eü szolgáltatási járulékukat.

Remélem nem olvassa olyan, aki illetékes lenne, mert ha egy álhírrel állunk szemben nem akarok ötleteket adni. Csak a gondolattal játszadoztam mit mvel lehet magyarázni ( ezt lehet- a megértése a gond)

További szép napot mindenkinek, most egy kicsit süt a nap az én kedvem is jobb lett, függetlenül a sok hülyeségtől, amivel nap, mint nap szembesülnünk kell. Csak azért sem hagyom magam felbosszantani. Tegyetek ti is így.

Üdv.Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: sebestyen.andrasne » csüt. ápr. 10, 2008 5:47 pm

Sziasztok! Nem haragszom sőt nagyon is érdekel a "csemege".
sebestyen.andrasne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

őstermelő 7milla alatt

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 10, 2008 6:07 pm

Sziasztok! Én elhiszem hogy a mg-ban nagy a rizikó, sokat kell dolgozni /de kinek nem, talán a tücsöknek többen ezt Ildikó jóvoltából ismeritek/ de nem is tartottam igazságosnak, hogy némely őstermelő  évi 20eFt járulék fizetésével teljes év szolgálati időt szerezzen. Aztán a 4350Ft miért kötelező a nyugdíjas egyéni vállalkozónak jövedelemtől függetlenül,  mig egy biztosított őstermelő /7mill.Ft bevétel alatti/ mindezt megussza évi 2500Ft-tal. /bevétele 274eFt volt/ . Üdv. Ani

 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég