Adófórum

Adózási és számviteli információk

Felmondási idő és a 0808

Tb, munkaügy, bérterhek

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A munkáltató felmond a dolgozónak, a felmondási idő kezdete április 8., 90 nap felmondási idő jár a dolgozónak, számításaim szerint a felmondási idő vége, a munkaviszony megszűnésének napja július 6. Május közepétől menti fel a munkavégzés alól, ekkor ki kell adni a felmentési időre járó átlagkeresetét, végkielégítését, a szabadságmegváltást, igazolásokat. A 0808-ason hogyan kell bevallanom, havonta a munkaviszony megszűnésének napjáig, a végkielégítés összegét mikor kell bevallanom?

Előre is köszönöm a segítségeteket. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. ápr. 03, 2008 4:01 pm

Szia! Ha a dolgozó leszámol, akkor abban a havi bevallásban kell adatot szolgáltatni erről, amikor a kifizetés megtörtént.A következő hónapban a jövedelem nulla, csak a tételes EHO-t kell vallani a kijelentésig (a mv. megszűnéséig). Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 03, 2008 5:24 pm

Szia Éva!

Köszönöm a választ. Még azt kérdezném, hogy a dolgozónak joga van-e meghatározni, hogy a felmondási időn belül mikor akarja igénybe venni a felmentési idejét?

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. ápr. 03, 2008 5:43 pm

Szia Mari!

Gyorsan ollóztam a magyarorszag.hu-ról:

A felmentés mértéke a felmondási idő fele (a számítás során a töredéknapot egész napként kell figyelembe venni) . A munkavégzés alól a munkavállalót - legalább a felmentési idő felének megfelelő időtartamban - a kívánságának megfelelő időben és részletekben fel kell menteni. Ettől a kollektív szerződés vagy a felek megállapodása eltérhet, de csak akkor, ha az a munkavállaló javára történik. Az eltérésbe belefér az az eset is, ha a munkáltató a felmondási idő teljes időtartamára mentesíti a munkavállalót a munkavégzés alól. A felmentési idő önállóan számítandó, abba a munkavállalónak járó, de még ki nem vett szabadságot nem lehet beszámítani.

Szóval a dolgozó kívánsága szerint, a fele időre.A maradék szabiját előtte kell kiadni,ha kiveszi.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 03, 2008 5:57 pm

Sziasztok! Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de akkor az adójóváírás hogy lesz a 808-on? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 03, 2008 6:02 pm

Megnéztem, több hónapot is be lehet jelölni, most jutott eszembe. Ani 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 03, 2008 8:18 pm

Sziasztok!

Ani, jó hogy felmerült ez a dolog. Éva válasza után első nekifutásra úgy gondolkodtam, hogy a májusi 08-ason bevallok mindent (felmentés, végkielégítés, szabadságmegváltás), majd a júniusi és júliusi 08-ason csak az EHO-t, itt jelölöm az adójóváirásra jogosító hónapokat egyenként. A kieső időnél munkabérrel ellátatlanság kódnál csak a 46-osba tudnám besuppasztani (munkavégzési kötelezettség alóli mentesítés). Szerintetek jó így?

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. ápr. 04, 2008 5:10 am

Szia Mari!  Szerintem  is , jó a 46-os kód. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmondási idő és a 0808

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 04, 2008 6:20 am

Én ugy értelmezem a kitölt.utmutatót, ha többhavi bért közölsz, akkor többhavi adójóváírást is be kell írni. Lehet hogy nem egészen értettem amit írtál, de csak EHO bevallásával hogy írsz adójóváírást magába?Üdv. Ani  

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég