Adófórum

Adózási és számviteli információk

Felsőoktatási tandíj szakképzésiként

Tb, munkaügy, bérterhek

Felsőoktatási tandíj szakképzésiként

HozzászólásSzerző: Rozsa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget szeretnék kérni! Van egy munkavállalónk, akit a munkakörének betöltéséhez a munkáltató főiskolai végzettség megszerzésére kötelez. A tandíj ebben az esetben elszámolható a szakképzési hozzájárulás terhére? Kell számlát kérni a tandíjról a munkáltató részére? Kell ilyenkor tanulmányi szerződést Kötni?

 

Köszönet a segítségért!

Rózsa

Rozsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Felsőoktatási tandíj szakképzésiként

HozzászólásSzerző: palmika » szer. szept. 16, 2009 3:28 pm

Szia,

Tanulmányi szerződés, felnőttképzési szerződés (az iskola köti), munkaköri leírás, melyben feltünteted, hogy felsőfokú végzettséget igényel.

A számlát illetően iskolája válogatja, ezt inkább ott kérdezd meg, de kell a cég nevére kiállítva.

palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Felsőoktatási tandíj szakképzésiként

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. szept. 16, 2009 4:30 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Felsőoktatási tandíj szakképzésiként

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » szer. nov. 11, 2009 11:57 am

Kedves Rózsa!

Ahogy én a 15/2009 (VII.24) SZMM rendeletből és a 1993. évi LXXVI. törvényből kibogoztam, a főiskolai alapképzést nem lehet elszámolni szakképzési hozzájárulás terhére. A rendelet 3§ (1) bekezdése írja, hogy a bruttó kötelezettség akkor csökkenthető, ha köv. feltételeknek együttesen megfelel: ...

(2) a képzés általános vagy speciális jellegű, amely megfelel a szakképzésről szóló 1993. évi LXXVI. törvény 1§ (1) bekezdés c), e) és g) pontjai valamelyikében foglaltaknak;

Az 1993. évi LXXVI. törvény 1. § (1) E törvény hatálya - a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény (a továbbiakban: felsőoktatási törvény) 11. § (1)-(2) bekezdésében és (3) bekezdésének b) pontjában szabályozott képzés, valamint az iskolarendszeren kívüli hatósági jellegű képzések kivételével - kiterjed minden olyan iskolai rendszerű és a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény (a továbbiakban: felnőttképzési törvény) alapján felnőttképzési tevékenységnek minősülő iskolarendszeren kívüli szakmai képzésre, amely....

Vagyis a hivatkozott törvény alapján a főiskolai képzés és a hatósági képzés nem tartozik a hatálya alá, így nem felel meg a rendelet feltételeinek sem.

Nekem is hasonló volt a problémám, mert hatósági képzést szerettem volna elszámoltatni (ADR), mire a Munkaügyi Központban közölték, hogy nem lehet és erre a törvényre hivatkoztak. Igaz nekem a rendelet 3§ (2) bekezdése alapján ez nem volt egyértelmű.

Javaslom, hívd fel őket te is és egyeztess velük! 

Üdvözlettel: Mariann

 

merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Felsőoktatási tandíj szakképzésiként

HozzászólásSzerző: Rozsa » szer. nov. 11, 2009 12:24 pm

Hello!

 

Köszönöm a segítséget! Szerencsére megoldódott a probléma. És az alkalmazott nem ment bele tanulmányi szerződésbe, így további teendőnk nem nagyon volt vele. 

 

Üdvözlet: Rózsa

Rozsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég