Adófórum

Adózási és számviteli információk

Családi gazdálkodó v. munkaviszony???

Tb, munkaügy, bérterhek

Családi gazdálkodó v. munkaviszony???

HozzászólásSzerző: simke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Legyetek szívesek segíteni a következő két témakörben! Előre is köszönöm! A családi gazdálkodót, be lehet-e jelenteni munkaviszonyba. Ha igen, ha nem tudtok-e erre törvényi hivatkozást irni.

A másik kérdésem: amennyiben a nyugdijasnak a nyugdijja és a munkaviszonyból származó jövedelme nem ér el a 1.700.000,- Ft-ot, nem tekintendő összevont jövedelemnek, és csak a munkaviszonyból származó bére (69.000,-Ft) után kell SZJA-t fizetni. A nyugdíjat nem érinti az SZJA. Ebben csak megerősítést kérek.

Köszönettel Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi gazdálkodó v. munkaviszony???

HozzászólásSzerző: zsonita » hétf. feb. 04, 2008 7:15 pm

Szia Etus!

A nyugdíj valóban adómentes jövedelem, csak a munkaviszonyból szerzett jövedelme után kell SZJA-t fizetni.

A másik kérdésed nem egészen tiszta nekem hova akarod munkaviszonyba bejelenteni?

Üdv.Zsonita

zsonita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Családi gazdálkodó v. munkaviszony???

HozzászólásSzerző: simke » szomb. feb. 09, 2008 2:13 pm

Sziasztok!

Még mindig nem tiszta számomra, hogy a családi gazdálkodó, a gazdálkodása mellett beléphet-e egy kft-be munkaviszonyt létesítve. A törvényben (326/2001. korm.rend.)  arról van szó, hogy nyilatkozik, hogy arról, hogy élethivatásszerűenkívánja végezni a mg-i tevékenységét.

Ha valakinek van vagy volt már ilyenje, és törvényes, kérem segítsetek!!! 

Van egy másik kérdésem is. Ennél a családi gazdálkodónál a pénztárba évek óta több milla összegyűlt. Kiadható-e ez neki papíron? Milyen adóvonzatokkal? Egyébként évek óta veszteséges a gazdálkodás, mivel még az első években kb. 40 milliós gépberuházása volt, és ezt elhatárolt veszteségként hozzuk az adóbevallásába.

Ha tudtok, kérem még egyszer válaszoljatok.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi gazdálkodó v. munkaviszony???

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. feb. 09, 2008 2:37 pm

Szia! Napi 8órában nem dolgozhat. Nekem  egyik egyéni vállalkozómnál napi 4órás munkaviszonnyal lett bejelentve egy családi gazdálkodó. Mivel itt lett biztosított, a családi gazdálkodásában nem fizet járulékot /7mill.Ft alatti volt/ a bejelentés időpontjától, tehát onnét kijelentkezett. Most ment táppénzre, személyesen voltam az OEP-nél, azt mondták így jó, de még a táppénz megállapítása folyamatban van. 

A másik kérdéssel kapcsolatosan az a véleményem, hogy az összegyült pénz kivehető adófizetés nélkül, mivel az egy korábbi befektetésének megtérülése. Amikor beruházott gondolom tőkebetétet kellett betennie. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi gazdálkodó v. munkaviszony???

HozzászólásSzerző: simke » szomb. feb. 09, 2008 3:19 pm

Szia Ani!

Én is így gondoltam, de megerősítésként feltettem a kérdésem a bekesmeak.hu honlapon Törökné Rácz Erzsébetnek, és ő azt válaszolta, hogy lehet munkaviszonyos. Pedig a hivatkozott kormányrendeletben sehol sem találtam erre választ.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron