Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejelentés a munkavédelmi felügyelőségnek

Tb, munkaügy, bérterhek

Bejelentés a munkavédelmi felügyelőségnek

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » csüt. nov. 29, 2007 3:39 pm

Szia Melcsi!

Már néha kezdem feladni! Szinte követhetetlen az a sok adminisztráció, amit kérnek. Ja és ami a legjobban tetszett, hogy omm honlapján erről nem igazán találtam semmit!

Ez a remek dolog. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek.

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejelentés a munkavédelmi felügyelőségnek

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. nov. 29, 2007 3:54 pm

Akkor már legalább ketten vagyunk!. Én az új alakuló cégeknek, meg a régieknek is fel szoktam hívni a figyelmét a munkavédelemről szóló törvényre és kapcsolódó jogszabályokra- annyiban, hogy én abban nem vagyok illetékes, mnincs munkavédelmis végzettségem is. Ha új dolgozót vesznek fel kérem a munkaszerződés mellé az orvosi alkalmassági papírt, amit a munkaszerződéssel együtt lerakok és közlöm, hogy minden munkavállalót a alkalmasági lejáratakor küldeniük kell az újításra.

De a számlákból azt látom, hogy az 1-8 fős alkalmazottal dolgozó cégek, mindig más-más üzemorvosi vizsgálatra jogosult orvostól hozzák a számlát, tehát nincs szerződésük állandó üzemegészségügyi szakfeladatot ellátó céggel, orvossal , nem hogy saját szolgálatuk lenne. Innentől kezdve  biztos vagyok abban, hogy ezek közül senki nem jelentett se az ANTSZ-hez, se a munkavéd.felügy-hez semmit. A gyárban, ahol főállásban dolgozom, nekik van szakszolgálat ellátására szerződésük egy céggel, amibe benne van az elsősegélynyújtás, a tüzöltó, az üzemegészségügyi alkalmassági,stb., de még egy másolatot se láttam arról, hogy akár ez a megbízott szakszolgáltató, akár a cég képviselője bárhová is bejelntést tett volna, akár az alakulástól, akár a változás esetén, pedig van munkavállalói cserélődés rendesen.

Én a magam részéről annyit teszek, hogy felhívom a képviselők/ügyvezetők figyelmét! Mindenféle céget érintő szakmában a könyvelő nem lehet szakértő guru. Akkor csak  adózós könyvelőkre lenne szükség és nem kellene ügyvezető, jogász, munkavédelmi, környezetvédelmi, vámügyintézői, stb. szakember.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bejelentés a munkavédelmi felügyelőségnek

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » csüt. nov. 29, 2007 3:58 pm

Melcsi!

Megírnád nekem az emil címed! Küldenék neked át vmit! Ígérem érdekes lesz! ;)

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron