Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérszámfejtés

Tb, munkaügy, bérterhek

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. nov. 04, 2007 6:30 pm

Szia Mari! Igazad van,bocsi, én már belegabalyodtam a napok számába, én azzal nem értek egyet, hogy a novemberi munkanap összeolvadjon az októberiekkel.Még azt sem tartom igazságosnak,hogy ha november elsején beléptetek valakit,aki 2.-án ugyanúgy nem dolgozik, mint az aki ledolgozta a napot ,egyforma havi bérnél ugyanannyit kapjon.Valaki azt írta," a havi bér független a munkanapok számától" Köszi a helyreigazítást! Üdv: Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. nov. 04, 2007 6:42 pm

A valaki én voltam, én írtam az általad idézett mondatot. Természetesen ez úgy értendő, ha valaki egész hónapban dolgozik. Természetesen, ha valaki hónap közben lép be, akkor más a helyzet. De úgy gondoltam, ezen a szakmai fórumon nem kell ezt külön kihangsúlyozni. Hiszen a kérdésben szereplő dologra válaszoltunk, s nem havi belépőkről szólt a kérdésfeltevés.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. nov. 05, 2007 6:41 am

Szia! Ha valaki nov.1-én belép akkor szerintem úgy kell tekinteni, hogy az egész hónapot ledolgozza!Szóval egyedül vagyok a dilemmáimmal! Örülök, hogy másnak e téren problémamentesebb ügyfelei vannak! A mondatod megragadt a fejemben, de sajnos amikor írtam a választ,már csak 1 előzmény volt a képernyőn.Igaz Te a tudásoddal "Valaki" vagy a szememben.:o) Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. nov. 05, 2007 3:17 pm

Az én értelmezésemben is, októberben egy havi díjasnak 23 napot le kell dolgoznia, és jár neki az az egy nap fizetett ünnepnap is. Ha már kitalálták, és törvénybe iktatták a szombati munkanapokat, azzal számolni is kell. Én is csak mostanság jártam utána, és 24 osztószámmal számoltam, 23+1 munkanappal. Így a havi díjasoknak kijön a besorolási bérük bruttónak. Az összes többi egyéni elbírálást igényel.

Az érdekes nálam csak az, hogy aki október 9-én elmegy táppénzre, ott is van végig, ugyebár a 15 nap betegszabadsága 26-ig tart, mert már a fizetett ünnepnapot is bele kell számolni. Nála egyébként mindegy, hogy szombattal, vagy hétfővel számolok, egy nap. Egy teljes értékű munkanap.  Szóval Ő bizony rosszabbul jár, elvész egy fizetett napja. Persze, hogy utána táppénzt fog kapni, de akkor is kevesebb így a bére, mint ha 23 lenne az osztószám.

Írásaitokat olvasva megnyugtattam magam, jól van az a 24 osztószámnak.

Csak azért írtam, hátha megnyugtatok még valakit...        Edit

 

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron