Adófórum

Adózási és számviteli információk

kft alakitása

TAO

kft alakitása

HozzászólásSzerző: vassandi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

segitséget szeretnék kérni!

 

Nem foglalkozom egy ideje kettős könyveléssel és a lányomnak kellene segitenem számviteli házinál. kérdésem.:

kft alapítása az ügyvédnél kezdődik társasági szerződéssel. Ő küld az apehba bejelentő lappal adószám kéréshez, áfa körhöz. És utána megyek a cégbirósághoz, vagy előtte. a cégbírósági ellenjegyzéssel szünik meg az előtársaság, akkor bevallást kell késziteni. A tb-hez az apeh jelent, vagy az ügyfél. Légyszi egészitsétek ki gyér tudásomat.

Köszi Andi 

vassandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

kft alakitása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 12, 2008 6:24 pm

Szia Andi!

Az ügyvéd beadja a társasági szerződést a Cégbírósághoz, ahol kap egy tanusítványt, amin megkapja a cég adószámát. A bejelentőket már a megbízott könyvelők szokták intézni, de ha a tulaj tudja, inézheti ő is. Szóval bejelentkezés apehnak már adószámmal, Iparzési adó hatálya alá, és ami szakmai körökben vitatott: az eop-hez. Van megye ahol kérik, van ahol nem. Az áfa kör megjelölését még az ügyvédnek kell intézni a bejegyzési kérelemben. Ha a céget bejegyzik, akkor már bejegyzett cég lesz. Azért nem szánt szándékkal írtam, hogy előtársaság, mert idéntől nem kötelező már az előtársasági időszakot megbontani, ha a cég a bejegyzésig tartó időszakig nem végzett gazdasági tevékenységet. Tehát előtársasági bevallások ilyen esetben nem készülnek, ha a cég nem akar külön még ezzel is foglalkozni. Akkor az első adóév az alakulástól dec.31-ig fog tartani.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kft alakitása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 12, 2008 6:34 pm

folytatom: a tagot, vagy ha van munkavállaló, az úgynevezett 08T1041-es nyomtatványon papír alapon a cég adószáma nélkül is meg kell küldeni a tanusítvány kiadásának napjáig. Utána ugyanezen adattartalommal, amikor megvan az adószám, ugyanezt a bejelentést mégegyszer be kell küldeni. (ne kérdezd az értelmét, ezt hozták az idei jogszabályba).  Kell még a Statisztikai Hivatalnak is az "Alapinformációk az alakuló társaságokról" adatszolgáltatás. A bejelentők 15 napos határidejűek, az előbb említett T1041-es pedig a második beküldéskor adószám megkapása+8 nap.

Nem tudom most hirtelen mit hagytam még ki, ha valaki még tud biztos hozzátesz.

üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kft alakitása

HozzászólásSzerző: vassandi » kedd feb. 12, 2008 7:47 pm

kÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET, AZT HISZEM KIMERITŐ VOLT.
vassandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

kft alakitása

HozzászólásSzerző: andulka » kedd feb. 12, 2008 10:56 pm

Még valami:

Gazdasági társaságnak kötelező bankszámlát nyitnia, és ezt az APEH-nek bejelentenie a 08T201-es lapon (általában az adószámmal és egyéb adatokkal együtt szoktuk).

 

A bevallásokat csak elektronikus úton lehet benyújtani, tehát kell egy Ügyfélkapu-regisztráció is.

 

Az OEP-et nemrég hívtam fel biztosítási jogviszony rendezésének kérdésével. A válaszuk az volt, hogy amennyiben az eredeti (narancssárga) bejelentőlapom nincs meg, akkor adjam be az APEH-nek a 08T1041-es lapot visszamenőleg, így tudják a rendszerben helyretenni az adatokat. Ebből nekem az következik, hogy már nem kell külön az OEP felé bejelenteni. De ez csak telefonos információ volt. :(

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

kft alakitása

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. feb. 13, 2008 8:26 am

Sziasztok!

Bankszámlát valóban nyitni kell, de azt a bank jelenti az apehnak, azzal nem kell foglalkozni a cégnek, és különben sincs neki rublika a 08T201T-n. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kft alakitása

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. feb. 13, 2008 8:29 am

Andulka!

Amiről Te beszélsz, az eredeti narancssárga és a 08T1041 felel meg valóban egymásnak. Én az oep-es bejelentőn a BF0501-et értettem, amin régebben a TB törzsszámot adták ki, és nem az egyes lejelentett dolgozók, tagok vannak rajta. Az valóban a 08T1041-en van. Üdv. Kata

Ja és az ügyfélkapus regisztráció a 08T180-ason törénik, itt általában a megbízott könyvelő szokta regisztráltatni magát a céghez, hisz úgyis ő küldi a bevallásokat.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég