Adófórum

Adózási és számviteli információk

Törzstőke csökkentés

TAO

Törzstőke csökkentés

HozzászólásSzerző: godane » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumozók!

Egy Kft. a törzstőkéjét szeretné csökkenteni. Mikor és milyen módon teheti meg?

 

Köszönettel várom válaszotokat:GM 

godane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Törzstőke csökkentés

HozzászólásSzerző: Túriandi » csüt. feb. 21, 2008 8:28 am

Szia!

1. Figyelni arra, hogy a KFT törzstőkéje (jegyzett tőkéje) a csökkenés után megmaradjon legalább 500. EFT

2. A saját tőke ugye negatív nem lehet, tehát csak annyival csökkentheti, hogy a saját tőke ne csökkenjen a jegyzett tőke alá. (veszteség felhalmozásnál fordulhat elő)

Egyéb szabályozást nem találtam a számvitelben erre vonatkozóan. Kell hozzá egy taggyűlési jegyzőkönyv, ezt mire akarják felhasználni, eredménytartalék javára, vagy esetleg kifizetni. Cégbíróságra kell beadni változásbejegyzésre.

Amit a vállalkozásból így kivonnak, szerintem ÁFA és SZJA mentes, mivel ezt ugye korábban befizették, adólevonási jog ehhez nem kapcsolódik, nem hiszem hogy lenne adóvonzata.

Nem találkoztam még ilyennel, várj a többiek válaszára is.

ÜDV Andi

JA lehet, hogy kell közbenső mérleg az 1-2 feltétel ellenőrzése céljából!

Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Törzstőke csökkentés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. feb. 23, 2008 9:03 am

Szia! A közbenső mérleg szükséges annak alátámasztására, hogy valóban csökkentheti a saját tőkéjét. Az ellenőrzések miatt , ha a 3milliós törzstőkével rendelkezik a cég , és ezt akarja 500 eFt-ra csökkenteni, el kell gondolkodni, valamint azon is, hogy a pénzügyi helyzete megengedi-e , lesz e elég forgóeszköze későbbiekben, ha kivonja ezt az összeget (mert a felelősség miatt sokan csökkenteni szeretnének, de nem biztos, hogy a cég képe ezt megengedi).Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Törzstőke csökkentés

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. feb. 23, 2008 9:32 am

Tegnap voltam egy előadáson, Nagy Gábor tartotta, és pont erről is esett szó.

Az előzőeket nem ismételve, van még egy fontos dolog, amit figyelembe kell venni.

A Gt törvény szabályozza, ha törzstőke leszállítás történik, és van pozitív eredménytartalék, akkor a csökkentés arányának /nem összegének/megfelelő eredménytartalékot is kell vonni, ami 25% SZJA és 14% EHÓ fizetési kötelezettsggel jár.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég