Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóalap megállapításkor csökkentő tétel

TAO

Adóalap megállapításkor csökkentő tétel

HozzászólásSzerző: Zöldike1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

 

  A TAO adó tv. 7 par.(1) ZS. pontja szerint kis és középvállalkozások új tárgyi eszköz beszerzése esetén csökkenthetik az adóalapjukat

/beruházási kedvezmény/  figyelemmel a (12) bekezdésben foglaltakra. 2006.évben ez a kedvezmény de minimis támogatásnak minősült. Mezőgazdasági vállalkozás nem részesülhetett de minimis támogatásban, így nem vehette igénybe ezt az adóalap csökk. kedvezményt. A 2008.évo TAO tv. már lehetővé teszi a mezőgazdasági váll.-nak is, mint  egyéb támogatás igénybe vétele. A tv. lábjegyzetében az van, hogy ez 2008.01.01-től lehetséges. Ebből arra a következtetésre jutottam, hogy 2007. évre még nem élhetünk ezzel az adóalap csökkentési lehetőséggel./Sajnos 2007.évi HVG-m nincs/

Most  tanulmányozva az egyéni vállalkozók adóbevallását, nem találok olyan kitételt, hogy mezőgazdasági   egyéni vállalkozó ezt nem vehetné igénybe, 2007évre

 Ha valaki tudja a választ, kérem segítsen

                         Köszönettel
 

Zöldike1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adóalap megállapításkor csökkentő tétel

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd jan. 22, 2008 2:21 pm

Szia!

Az egyéni vállalkozóra a TAO nem vonatkozik. Hanem az szja-ban szokták rendezni az ilyeneket.

Nem ez lehet a megoldás a problémádra?

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóalap megállapításkor csökkentő tétel

HozzászólásSzerző: Zöldike1 » szer. jan. 23, 2008 6:35 am

 

 

Megpróbálom egyszerűbben feltenni a kérdésemet.

Az biztos, hogy 2006.évi gépberuházás után a mezőgazdasági vállalkozásom  nem vehette igénybe a mikro és kisvállalkozások adóalap csökkentő beruházási kedvezményét, /ami a pozitív adóalap, max.30 millió ft/ mivel a tv. az ilyen kedvezményt de

minimis támogatásnak definiálta, az viszont nem járt a mezőgazdasági tevékenységet végzőknek. 2008.01.01.től a mezőgazdasági váll.által igénybe vehető ilyen kedvezmény már nem de minimis támogatás, hanem egyéb támogatás. Igy már mi is igénybe tudjuk venni. Kérdésem: 2007.évre mi a helyzet?  

Zöldike1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adóalap megállapításkor csökkentő tétel

HozzászólásSzerző: monika62 » hétf. máj. 19, 2008 6:47 pm

Sziasztok!

Én abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan kell könyvelnem az alábbi esetben:

1.) Kiszámoltam az adózás előtti eredmény alapján a TAO-t, melyet elő is írtam.

2.) Megcsináltam a 0729-es bevallást, ott is az az összeg jött ki TAO tekintetében, mint amit én számoltam ki, csakhogy vannak adókedvezmények, melyekkel csökkenthetem a számított adót. Nyilván ezt fogom befizetni is, ez viszont nem fog megegyezni a már lekönyvelt összeggel. Hogyan tudom megoldani a problémát? A kedvezményeket kell még lekönyvelnem 2007.12.31-én vegyesben, vagy hogyan fogok egyezőséget biztosítani? Ha igen, akkor mik a kontírozás lépései?  Ha nem ez a megoldás, akkor mi lenne az? :-)

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sziasztok, Mónika

monika62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég