Adófórum

Adózási és számviteli információk

S.O.S nyereség minimum

TAO

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!Nagyon kérlek ha tudtok, mielőbb segítsetek nekem! Ma jönnének egy mérlegért támogatás miatt. Viszont ezzel a fránya jövedelem minimummal most megint meggyűlt a bajom. Év közben nem volt róla szó, de most év végével elengedi a tag a tagi kölcsönt, mert 2007.12.31. az utolsó lehetőség rá, hogy illeték mentes legyen.Szóval év közben az adózás előtti eredménye minimális (100-es) volt, az elvárt adó is kevésre jött ki neki. Viszont most az adózá előtti eredménye milliósra dagadt az elengedett tagi kölcsön miatt, és akárhogy nézem, az elvárt adónál az adózás előtti eredményt kell arányosítani, nem az adóalapot. Most azon gondolkodtam, hogy akkor inkább közbenső mérleg alapján kellene neki, de azt sem hiszem hogy jó lenne, mert ha így-is úgyis az adózás előtt eredményt kell majd számolni (mivel az magasabb lesz mint az elvárt jövedelem) és nem az ADÓALAPOT, akkor itt egy csomó társasági adó fog kijönni, és a tulaj lenyel engem, és ráadául most akkor mit állítsak be ebbe a sürgős mérlegbe????Bocsi, és nagyon nagyon megköszönném, ha mielőbb válaszolnátok!Kata 
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 16, 2008 9:44 am

Sziasztok!

Dehát én ezt egyszerűen nem is értem, nekem ez teljesen logikátlan is. A sima társasági adót is az adóalap korrekciók után állpítjuk meg, akkor mi a fenéért kéne ezt a drágalátos elvárt adót az adózás előtt eredményből számolni? Miért nem jó nekik itt is az adóalap és az elvárt nyereség közötti választás? Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 16, 2008 10:46 am

A 0771-es bevalláson a választási lehetőségek x-elésénél azt írja, hogy "a TAO tv. .. alapján megállapított adóalap eléri vagy meghaladja a jövedelem minimumot. Nekem ez is arra utal, hogy a kettő összhasonlításánál nem az adózás előtti eredmény a mérvadó. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: tamas973 » szer. jan. 16, 2008 11:32 am

Üdv.

 Úgy fogalmaz a Tao tv, hogy ha az adózás elötti eredménye, vagy adóalapja közül a nyagyobb érték nem éri el a jövedelem nyereség minimumot akkor.....

Tehát a kettő közül a nyagyobb összegű a mérvadó.

Jól gondolom? Hozzászólók

Üdv Tomics

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 16, 2008 11:35 am

Sziasztok!

Végigvezettem a 0771-en az egészet, és ott is az ADÓALAP után számolta a nyereség minimum szerinti TAO-t. Igazából az Önadózó tavalyi 12. száma zavart meg nagyon, mert ott a 37. oldalon van levezetve egy példa, és ott emeli ki mindenhol az adózás előtti eredményt, mint viszonyítási alapot, és ott nem az adóalappal számol. Ezért aztán teljesen begyulladtam.

Azért ha tehetitek, nagyon várom még a megerősítéseteket.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. jan. 16, 2008 11:59 am

Szia Kata!

Jól gondoltad, hogy a 771-en vezetted le, ebben állapodtunk meg a feltöltések kapcsán. Ha jól emlékszem pont veled beszéltük meg egy minta alapján, hogy az egész éves ( minta szerintit) hogyan bontjuk meg I.félévre és II félévre. Tehát  a minimum alapja a bevétel * 0,2 = minimum adózás előtti eredmény, ha ez nagyobb, mint a tényleges, ezután kell a 16%-ot számolni, ha nem , akkor marad a tényleges adózás előtti eredmény és itt nincs arányosítás. 

Gondolom most nálad a tényleges lesz nagyobb így nem kell a minimummal foglalkoznod.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jan. 16, 2008 12:07 pm

Szia Kata!

Bocsánat, de átfogalmazom, mert kissé belekeveredtem én is. Szóval vagy az adóalapot, vagy az adózás előtti eredményt veszed viszonyításul. A kettő közül a nagyobb értéket.

Viszont, amikor már számítod a minimum adó alapját, akkor az adóalappal számolsz, attól függően, hogy arányosítasz, v. közbenső mérleg alapján csinálod.

 

 

Üdv: Böbe 
 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 16, 2008 12:11 pm

Szia Garbo!

De pont az nem lenne a jó, ha a tényleges adózás előtt eredményt kéne alapul venni. Tehát a 0771-en levezetve az ADÓALAPOT tekinti a program is, ami már ugye az adóalap növelő-csökkentő tételekből jön, és az nulla. Tehát a bevallás (és én logikám szerint is) itt az elvárt jövedelmet veszem, ami viszont jóval kevesebb, mint az adózás előtti eredmény, és akkor szerencsére nem jön ki sok TAO. Az arányosítás persze fenn áll, emlékszem én is arra a mintára, amit megbeszéltünk.

Hogy konkréten lásd miről beszélek, leírom az adatokat: adózás e.e. 1818 ezer, adólap a korrekciókat figyelembe véve: 0, számított nyereség minimum: 218 ezer. Az arányosítással így kapott társasági adó: 17 ezer. És ezt nem az 1818 ezer adózás előtti eredmény után számolta ki a program, és ezt én is így látom helyesnek.

üdv. Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 16, 2008 12:25 pm

Szia Böbe!

Egyre inkább sikerül magamat is meggyőznöm, és az általad említett paragrafusokat is néztem. Csak egyszerűen az zavart meg, hogy belenéztem a már fent említett Önadózóba, és ott mindenhol vastag betűvel az adózás előttit emeli ki, még a példa számításnál is. Gondolhatod, amibe eddig teljesen biztosnak éreztem magan, most fél pillanat alatt hogy felidegesített és összezavart. Nekem már nagyon elegem van ebből a mostani időszakból. De reméljük mostmár egyre okosbbak és megingathatatlanabbak leszünk :)))

Köszi és üdv.

Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

S.O.S nyereség minimum

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jan. 16, 2008 12:33 pm

Szia Kata!

Várj egy picit, légyszi, mert mostmár rendesen belekavarodtam én is, és nem szeretnék hülyeséget mondani. Lehet, hogy korán örültünk :-(

Átnéztem újra, és úgy látom (át is írtam az előző hozzászólásomat), hogy a nagyobbikat kell nézni, hogy eléri-e a jöv.minimumot. Ha  valamelyik (adóalap v. adózás előtti) eléri, akkor nincs gond, nem kell jöv.minimumot számolni.

(5) Ha az adózó (2) bekezdés szerinti adózás előtti eredménye vagy az (1) bekezdés szerinti adóalapja közül a nagyobb érték nem éri el a jövedelem-(nyereség-)minimumot, akkor választása szerint.....
  
 

Ha kell számolni, akkor meg az adóalap arányos része, meg a minimumalap arányos része (vagy közbenső mérleg alapján számított) lesz az minimumadó alapja. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég