Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fejlesztési tartalék és kisvállalkozói kedvezmény

TAO

Fejlesztési tartalék és kisvállalkozói kedvezmény

HozzászólásSzerző: winter » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ha a kft fejlesztési tartalékot képez 2007-ben, majd azt valamikor megfelelően felhasználja, igénybe vehet rá a felhasználás évében (ha akkor még él) kisvállalkozói kedvezményt (zs. pont)?  Eszem szerint ez túl szép lenne, de nem találtam hirtelen ezt kizáró törvényhelyet.

Köszönettel,

Kata 

winter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Fejlesztési tartalék és kisvállalkozói kedvezmény

HozzászólásSzerző: ludwigagnes » vas. dec. 09, 2007 3:27 pm

a VÁLLALKOZÁS FEJLESZTÉSI TARTALÉKOT KÉPEZHET a következő években megvalósítani kívánt beruházásai fedezetére.Ezt a fejlesztési tartalékot az adóévben megvalósult beruházás arányában lehet feloldani, de max 4 évre képezhető.Viszont ha jól tudom erre az eszközre már ÉCS-t nem lehet elszámolni.

Azért oda kell figyelni, mert 4 év alatt, ha nem valósul meg a beruházás úgy emlékszem büntit kell fizetni (növelten emelő tényező lesz a bevallásban.) 

Ha közben megszünne, mint azt sejtetni vélted nem tudom mi van! Talán a nóvelés. 

ludwigagnes
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fejlesztési tartalék és kisvállalkozói kedvezmény

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. dec. 09, 2007 6:30 pm

Szia Kata! A fejlesztési tartalék igazából előrehozott ÉCS- nek felel meg. A kisvállalkozói kedvezménynek megvannak a feltételei - ez támogatásnak felel meg. A kettő dolog nem zárja ki egymást! Üdv: Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fejlesztési tartalék és kisvállalkozói kedvezmény

HozzászólásSzerző: winter » vas. dec. 09, 2007 9:03 pm

Köszi a válaszokat!

Ez nagyszerűen hangzik, mert akkor ha megfelelő műszaki cuccra költi az ember a fejlesztési tartalékot, akkor év végén a kedvezményt igénybe véve tkp. leírhatja költségként. A cégnél, ami miatt feltettem a kérdést, szépen lehet szakmába vágó, zs. pontnak megfelelő beruházást végezni, és akkor van értelme idén fejlesztési tartalékot képezni jövő évi forrásnak. Ez az első erősen nyereséges év, most kell először ilyen problémán törnöm a fejem. :-)

Kata

winter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron