Adófórum

Adózási és számviteli információk

Van-e havi bevallás?

TAO

Van-e havi bevallás?

HozzászólásSzerző: algaszám » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Sosem volt olyan cégem, akinek havonta kellett volna TAO-t fizetnie. Év közben jött hozzám egy cég. Elvileg nem lenne havis, de az előző könyvelő elrontotta a 0629-est (ráadásul csak augusztusban adta be), azóta önellenőrzött, de hibásan! Így még nagyobb lett a tartozás, ráadásul az előleg is terheli a számlát a kivetés alapján.

Nem tudom, hogy milyen bevalláson lehet havonta vallani a társasági adót. Vagy egyáltalán kell-e?

Ne haragudjatok, hogy ilyen alapvető dologgal zaklatlak titeket, de nem találtam semmit, ami segítene. Szerintem nem kell havonta előleget vallani, csak befizetni.

De megzavart egy kollégám. Lehet, hogy neki van igaza, de akkor mi annak a havi bevallásnak a száma? Mert azt Ő sem tudja!

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv: Györgyi

 

 

algaszám
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Van-e havi bevallás?

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. nov. 07, 2007 8:43 am

Szia! A taó-előleget nem kell vallani, azt automaikusan felkönyvelik a folyószámládra az előző évi xx29-es bevallásod alapján. 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Van-e havi bevallás?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. nov. 07, 2007 9:33 am

Szia Györgyi!

A társ.adó előleget a 29-es bevallás 06-01 lapján valljuk, a 0629-en vallottuk 2007.júl. - 2008.jún.időszakra fizetendő előleget. Ha azonban ez a bevallás, illetve az önrevíziója hibás, a helyes adatokkal önellenőrzést kellene végezned (az önellenőrzés önellenőrzése), hogy a fizetendő előlegek, ill. kötelezettségek helyesek legyenek. Az önellenőrzést 0731-en tudod beadni, hivatkozva a helyesbített bevallásra, valamint, hogy ismételt önellenőrzés.

Üdv:Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Van-e havi bevallás?

HozzászólásSzerző: algaszám » vas. nov. 11, 2007 8:37 pm

Köszi a segítséget!
algaszám
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron