Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fióktelep tevékenysége

TAO

Fióktelep tevékenysége

HozzászólásSzerző: celehu2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Fórumozók! Egy magyarországi cég németországi fioktelepén végez építőipari tevékenységet. A magyar dolgozók 180 napnál rövidebb idejű kiküldetésben látják el a munkát. 2007-ben magyarországon nem volt tevékenység csak németországban így árbevétel sem ami adóztatható lenne. Emiatt az adóhatóság megbűntetheti a céget, s ha igen mi az ide vonatkozó jogszabályi eéőírás? Köszönöm!
celehu2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fióktelep tevékenysége

HozzászólásSzerző: taxcontroll » szomb. okt. 13, 2007 9:23 am

Nem igazán világos a kérdés, hogy miért kellene megbüntetni a céget.

ÁFA szempontjából egyértelmű, hogy külföldön van a teljesítés helye, mivel építőipari szolgáltatás. Viszont kérdéses, hogy bejelentkezett-e Németo-ban a fióktelep önálló adóalanyként.

A Tao. szemportjából nem igazán tudom, de szerintem általános szabályok vonatkoznak rá, kivéve, ha az adott országgal kötött kettős adóztatást elkerülő egyezmény másként nem rendelkezik.

Járulék szempontjából meg - gondolom - belföldön biztosított, így utána járulékot kell szedni.

De pontosan mi is a kérdés? :)) 

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fióktelep tevékenysége

HozzászólásSzerző: celehu2 » szomb. okt. 13, 2007 11:41 am

Igen, Németországban önálló adóalanyként adózik. Kérdés: ha magyarországon nem volt megrendelése, és így árbevétele sem, akkor is szabályosan működik? Nyereség ugyanis nyilván keletkezik, a németországi tevékenység kapcsán. A tulajdonosok kivehetik a nyereséget. A magyar adóhatóság elfogadja, hogy csak külföldön volt adóköteles árbevétele a cégnek?

celehu2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fióktelep tevékenysége

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. okt. 13, 2007 12:01 pm

Szia ,mindegy hol keletkezik a nyereséged, a társasági adót szerintem itthon kell megfizetni utána! Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron