Adófórum

Adózási és számviteli információk

Iparüzési adó

TAO

Iparüzési adó

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. aug. 05, 2007 2:11 pm

Szia Madora!

Hasonlóan gondolom én is. Az adó alanya a tulajdnosi összetételtől független. Az esetleges kedvezmények pedig a társaságot illetik, nem a tulajdonosokat.

A kérdéstől függetlenül: örülök, hogy itt vagy, bár gondolom inkább lennél még szabin. Sikerült pihenned egy kicsit?

üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Iparüzési adó

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. aug. 05, 2007 3:03 pm

Zsuzsa!

Kíváncsi voltam a fejleményekre, így első körben szabi után rögtön fórum hozzászólásokat olvasgatok. Nagyon aktívak voltatok!!!! Nagyon jól pihentem, aranyos vagy, hogy rákérdeztél. Pihenten, felfrissülve, holnap önrevivel kezdem a napot. Biztosan olvastátok az ingatlan bérbeadással kapcsolatos újabb apeh-os kiegészítést. Most nem tudok mérgelődni, mert nagyon jó hangulatban vagyok, de azért..... miért ilyen későn kellett ezt a témát megmagyarázni? Eddig is ekként gondolkodtunk.

Remélem, még sok-sok közös témánk lesz.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Iparüzési adó

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. aug. 05, 2007 3:18 pm

Szia Madora!

Ne is mérgelődj! Vedd úgy, hogy jobb később(n), mint soha. Az, hogy kinek van vele +munka, ez eddig sem volt kérdés. Sajnos.

Volt jónéhány izgalmas kérdés: AM szakképzési,stb. BaraMa "szívén" viseli a dolgot és talán megnyugtató, mindenki által követhető egyöntetű választ tud "kicsikarni" az illetékesektől. Véleményem szerint a jó a mi szakmánkban, hogy edzi a szürkeállományt és nem lehet ellazulni mellette huzamos ideig.

Üdv: Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Iparüzési adó

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. aug. 25, 2007 10:34 am

Nevezett  KFT  nem  nonprofit  szervezet,  hanem  gazdálkodási  tevékenységet  végez,  haszon szerzés  reményében.  Tulajdonosi  körtől  függetlenül  helyi  adók  alá  tartozik,  fizessen  iparüzési és kommunálisa,  stb  adókat.  Az  ilyen fajta mentességi  megkülönböztetést  nem  teszi  lehetővé  a  törvény.  Jól  is  néznénk  ki,  ha  pl  lehetnének  ilyen  szubjektiv  szempontok.

Ha  közcélokat  valósit  meg  részben  vagy  egészben,  akkor  mentesithető. De  akkor  minden vállalkozás aki ezt  a közcélt  felvállalja. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron