Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szponzori díj

TAO

Szponzori díj

HozzászólásSzerző: jacsoa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Ki foglalkozott mostanában közhasznú sportegyesület (nem látvány-csapatsort!) részére történő szponzori díjfizetéssel?

Azt hiszem, túl sokat olvastam a témával kapcsolatosan, és hatalmas káosz alakult ki bennem.
Azt tudom, hogy közhasznú támogatása, amennyiben utánpótlás-neveléssel foglalkozik, nem reklámadó-köteles. Ha jól értettem, közhasznú támogatása esetén a támogatási összeg a vállalkozási tevékenység érdekében felmerült költségnek, ráfordításnak minősül, plusz az összeg 20%-a (tartós adományozási szerződés esetén 40%-a) csökkenti az adózás előtti eredményt is.
A "kedvezmény" igénybevételéhez nem számlát kell kiállítania a szponzoráltnak, hanem egy szerződést kell kötnünk.

No, de mi a helyzet az áfával? A közcélú adomány az Áfa tv. szerint nem minősül ellenérték fejében teljesített termékértékesítésnek vagy szolgáltatásnyújtásnak. Ennek ellenére sok helyen a szponzori díj .... Ft || áfa összeget jelent. Lehet, hogy csak azért, mert a szponzorált ebben az esetben nem közhasznú?

Ha valakinek vannak ezirányú tapasztalatai, kérem, ossza meg velem! :))

Köszönöm szépen a segítségeteket!
jacsoa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szponzori díj

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. márc. 17, 2016 12:08 pm

Szia!
Szerintem a fogalmakkal van keveredés. Szponzori díj az áfás, mert vállalkozási célú tevékenységre utal. Pld. mezeken névhasználat, csapatnál névhasználat, reklámtábla kihelyezése,stb.
Az ami nem áfás, az a támogatási szerződéssel adott összeg, amit általában utánpótlás-neveléshez kapcsolódóan szoktak adni. Legalábbis fociban így szoktuk. Itt nincsen számla, csak támogatási, adományozási szerződés és fizetés.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron