Adófórum

Adózási és számviteli információk

2011-ben alakult cégek

TAO

2011-ben alakult cégek

HozzászólásSzerző: nnnd » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A 2011-ben alakult cégeknek kell jövedelem(nyereség) minimum adót fizetni, ha nem értél el azt a határt , hogynyereség után fizessenek társasági adót?

Köszönöm a válaszokat Márti
nnnd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

2011-ben alakult cégek

HozzászólásSzerző: sz.judit » szomb. máj. 24, 2014 1:55 pm

Nem kell az elvárt jövedelem alapján adózni az előtársasági adóévben és az azt követő adóévben, továbbá akkor sem, ha az árbevétel a megelőző évhez képest annak 75 %-át nem éri el, vagyis az 25 %-al csökkent, illetve abban az esetben, ha az adóévben, vagy a megelőző adóévben az adózót elemi kár sújtotta.
Tehát ha 2011-ben alakult, 2013-ra kell fizetni minimumadót.
Az adózó azonban eldöntheti, hogy megfizeti-e az adót vagy helyette inkább kitölti a bevallást kiegészítő nyomtatványt, amely több 10 oldalas dokumentum, és vállalja a kockázatot ezzel hogy az adóhatóság látókörébe kerül.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2011-ben alakult cégek

HozzászólásSzerző: nnnd » hétf. máj. 26, 2014 8:11 am

Köszönöm a választ , még egy kérdés , van aki évek óta nullás és én bejelöltem eddig, azt , hogy jövedelem nyerségminimum után adózik, és nem fizetett semmit, most ha bejelölöm és beírom a tagi köcsönt fizetnie kell.

Bejelölhetem, mivel évek óta nincs semmilye, hogy nem kötelezett rá?

Köszönöm a választ előre is Márti
nnnd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

2011-ben alakult cégek

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd máj. 27, 2014 2:35 pm

Szia Judit!

Valami nekem elsikkadt .. Azt írod, hogy a jövedelem minimum nem kötelező.."továbbá akkor sem, ha az árbevétel a megelőző évhez képest annak 75 %-át nem éri el, vagyis az 25 %-al csökkent"

Én a Társasági adótörvényben ezt sehol sem találom..
Tedd már meg, hogy beírod, melyik §-ban szerepel ilyen?

Köszi! Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

2011-ben alakult cégek

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd máj. 27, 2014 5:54 pm

Törvény az adózás rendjéről


91/A. § (1) Ha az adózó bevallásában nyilatkozik arról, hogy nem választja adóalapként a személyi jövedelemadóról szóló törvény 49/B. §-ának (23) bekezdése, illetőleg a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény 6. §-ának (7) bekezdése szerinti jövedelem-(nyereség) minimumot,köteles az adóbevallásához mellékelni az állami adóhatóság által rendszeresített bevallást kiegészítő nyomtatványt. A nyomtatvány a jogkövetkezmények szempontjából bevallásnak minősül.


A társasági adóalap megállapítása
6. §.
A társasági adóalap megállapítása
(5) Ha az adózó (2) bekezdés szerinti adózás előtti eredménye vagy az (1) bekezdés szerinti adóalapja közül a nagyobb érték nem éri el a jövedelem-(nyereség-)minimumot, akkor választása szerint

a) adóbevallásában az adózás rendjéről szóló törvény 91/A. §-ának (1) bekezdése szerinti nyilatkozatot tesz, vagy

b) a (6)-(10) bekezdésben foglaltak alkalmazásával - nemzetközi szerződés rendelkezéseit figyelembe véve - a külföldi telephely útján végzett tevékenység révén keletkezett, telephelynek betudható jövedelem-(nyereség-)minimum nélküli jövedelem-(nyereség-)minimumot tekinti adóalapnak.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2011-ben alakult cégek

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. máj. 28, 2014 6:43 pm

Szia Judit!

Nagyon hülyének érzem magam, de én továbbra sem találok se a Tao törvényben, se máshol olyat, hogy nem vonatkozik a jövedelem minimum.. azokra, akiknek " az árbevétel a megelőző évhez képest annak 75 %-át nem éri el, vagyis az 25 %-al csökkent".. , amit beidéztél abban sem látok ilyen indokkal "mentesülést.."
Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron