Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyvezető kiküldetés elszámolása

TAO

Ügyvezető kiküldetés elszámolása

HozzászólásSzerző: birozsoltne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyszemélyes Kft. kiküldetési rendelvénnyel fizethet-e az ügyvezetőnek gépkocsi költségtérítést (ügyvezető saját gépkocsija után)? Cégautó nincs a társaságban, adót sem fizetnek. Viszont nagyon kevés a számlája, ezzel talán lehetne még költséget generálni...

Köszönöm.
birozsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ügyvezető kiküldetés elszámolása

HozzászólásSzerző: kissnefmaria » kedd máj. 20, 2014 2:10 pm

Szia!
szerintem igen, a kiküldetési mellett nincs cégautóadó fizetési kötelezettsége sem az ügyvezetőnek.
üdv
kissnefmaria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ügyvezető kiküldetés elszámolása

HozzászólásSzerző: birozsoltne » szer. máj. 21, 2014 7:20 am

Igen, tulajdonképpen nekem is ez a problémám vele, állítólag az előző könyvelő szemrebbenés nélkül bekönyvelt neki évi 1 millát. Én fázom az ilyen dolgoktól, tudom, hogy a nav rámegy az ilyen "mondvacsinált" költségekre. Ő viszont ragaszkodik hozzá, nem tudom vele megértetni, cégeautóadót fizetni természetesen nem akar...
birozsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ügyvezető kiküldetés elszámolása

HozzászólásSzerző: afg » szer. máj. 21, 2014 7:29 am

még korábban lementettem ezt a szöveget magamnak, bár nem mai, meg a GT-re hivatkozik, de íme:


A NAV állásfoglalása:

“A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 3. §-ának a hivatali, üzleti utazás fogalmát meghatározó 10. pontja és a kiküldetési rendelvény fogalmát definiáló 83. pontja egyaránt a kifizetővel és a magánszeméllyel kapcsolatos rendelkezéseket tartalmaz. A definíciók nem zárják ki az egyszemélyes Kft-t a kiküldetési rendelvény kiállítására jogosult kifizetők köréből. [A kifizető fogalmát az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 178. § 18. pontja határozza meg, mely szerint kifizető többek között az a belföldi illetőségű jogi személy, amely adókötelezettség alá eső jövedelmet juttat, függetlenül attól, hogy a kiküldetési rendelvényt közvetlenül vagy megbízottja (posta, hitelintézet) útján teljesíti.]

A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény 2. § (2) bekezdésének második mondata értelmében a Kft. jogi személyiségű gazdasági társaság, tehát a tagjaitól elkülönült jogi személyiséggel rendelkezik. Ez az egyszemélyes Kft-re is igaz, vagyis jogilag az is a tagjától elkülönült személynek minősül. Mivel az egyszemélyes Kft. által a vezető tisztségviselő részére kiállított kiküldetési rendelvény kiállítója a Kft. mint kifizető, a kiküldő és a kiküldött nem lesz ugyanaz a személy.

Az Alkotmánybíróság 60/1992. (XI.17.) AB határozatában rögzítettekkel összhangban tájékoztatom, hogy a válaszlevélben részletezettek szakmai véleménynek minősülnek, kötelező jogi erővel nem bírnak.”
afg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég