Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

TAO

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A korábbi években az eredménytartalékból fejlesztési tartalék képzését vissza lehet-e vonni a 12.31-ig érvényes kedvezményes önellenőrzéssel?
MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: sabina » szer. okt. 18, 2006 11:19 am

Kedves MonokiM !

Véleményem szerint nem élhetsz a kedvezményes önellenőrzés lehetőségével, mert Art.49§(1)  szerint nem nincs helye önellenőrzésnek, ha az adózó a törvényben megengedett választási lehetőséggel jogszerűen élt, és ezt önellenőrzéssel változtatná meg. Szerentem a kérdésekben felvetett fejlesztési tartalék ez a kategória.

 

Üdvözlettel

 

 

Kicsi

 

sabina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: verebélyi » szer. okt. 18, 2006 6:20 pm

Véleményem szerint sincs lehetősége önellenőrzésnek. Ahol valamilyen választási lehetőségen alapuló kedvezmény van, ott a bevallás beadásával hozott döntés véglegesnek tekintendő. Érthető ez arra az esetre is, amikor valaki szeretett volna, de elfelejtett tartalékot képezni, és arra is, amikor képeztünk, de később rájövünk, hogy nem kellett volna. Önellenőrzésnek egyik esetben sincs helye.

A döntésünk - akár ilyen, akár olyan - végleges.

verebélyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. okt. 18, 2006 8:07 pm

Kedves MonokiM!

Ha jól gondolom a módosító trövény 240.§ -ra gondolsz. Ez alapján csak akkor lehet pótlékmentesen önellenőrizni, ha az adó alapját, az adót nem a jogszabálynak megfelelően állapította meg és a bevallását önellenőrzéssel módosítja. Itt törvénytelenség nem történt csak meggondolta magát. Ez sajnos csak úgy nem megy! A próbálkozás egyébként nem volt rossz! Tetszett! Sajnálom, hogy nem működik!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. okt. 19, 2006 5:53 am

Kedves Válaszolók!

Köszönöm szépen, sajnos én is így tudtam, csak a megerősítés miatt tettem fel. Ha valaki tudna erre a kérdésre másféle megoldást, nevezetesen hogyan lehet "visszacsinálni" a fejlesztés tartalékot pótlékmentesen, szívesen venném.

Üdvözlettel: Monoki Péterné/Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. nov. 20, 2006 10:30 pm

Szia Margit!

Egy gazdasági döntést ahogy a többiek is írták, sajnos nem lehet önrevízióval felülírni. Azt viszont gondolom, ha kiderül, hogy valamilen ok miatt mégsem képezhettem volna annyi tartalékot (rosszul állapítottam meg az alapját) stb. akkor nem a döntésemet írom felül, hanem a hibás számításomat korrigálom. Nem tudsz ilyen irányban elindulni?

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: MonokiM » kedd nov. 21, 2006 10:50 am

Kedves Zsuzsa!

Sajnos ebben az esetben jól számoltam. Sőt még többet is képezhettünk volna, de annyi már szükségtelen volt, ugyanis személygépkocsi vásárlásra "tettük félre".

Látom én is, hogy a kedvezményes önellenőrzéssel nem megy.

Szívesen venném az ötleteket, hogy hogyan lehetne elkölteni ebben az esetben, mármint, hogy  a cégnek egyáltalán nincs szüksége a beruházásra. Összeg: 6,6M Ft.

Köszi: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. dec. 01, 2006 10:42 pm

Szia Margit!

Ki kellene számítani, hogy ha a meg nem fizetett adót pótlékostól meg kell fizetned, az mennyit jelent neked. Össze kellene vetni azzal, ha mégis megveszed a járművet és utánna eladod, azon mennyit veszítesz. úgy emlékszem ebben az esetben nem tiltja a rövid időn belüli értékesítést a törvény, az csak a kisválllkozóinál van.

A keretbe Beszámíthatók a kisértékű eszközök is, -csak annak nem sok értelme van-, de ha menteni kell, akkor meggondolandó.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fejlesztési tartalék kedvezményes önellenőrzése

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. dec. 02, 2006 12:32 am

Szia Margit!

Lehet, persze hogy Te is tudod, de például felhasználható felújításra is Szv.tv. 3.§. (4) bekezd. 7. pont és 8. pontja szerint, pénzügyi lízing keretében megvalósuló beszerzésekre is, de itt kitétel, hogy csak olyan beszerzés leht, amely amortizálását nem tiltja a számviteli törvény, de az átmenet szerint ez a tilalom nem vonatkozik a 2003-ban képzett tartalékra. Abból pl.: telek is vehető.

Hát még ennyit tudtam a kérdéshez hozzátenni, sajnos több ötletem nincs.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég