Adófórum

Adózási és számviteli információk

kft felszámolása

TAO

kft felszámolása

HozzászólásSzerző: Ürmös Gabriella » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van egy kft, akinek van nav-os tartozás 1.267.000,- Ft, amelyből a bírság 910.000,- Ft, amelyet a könyvelő hozott össze bevallások le nem adásából. A kft bútorkészítéssel foglalkozik, de nem nagyon megy az üzlet. Egyszemélyes kft-ről van szó, a srácnak lenne máshol 8 órás munkája, ezt a kft-t pedig felszámoltatná. Hozzám fordult hogy segítségért,mit kell ilyenkor csinálnia, hogy kell ezt elindítania, mi lesz a folyamata? A tartozásért csak a Kft vagyonával felel-e, vagy ezt a nav mint magánszemélytől is követelheti tőle utána?

Köszönöm
Ürmös Gabriella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

kft felszámolása

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. jún. 26, 2013 8:32 pm

Azért csak óvatosan ezzel a "könyvelő hozta össze" kijelentéssel. Pontosan tudod a okát a bevallások be nem adásának? Ismered a történetet?
Ha tényleg így van, tett valamit a tulajdonos a követelése behajtására? Kért méltányossági enyhítést, törlést?
Először tisztázd a dolgokat, és csak azután fogadd el a megbízást.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

kft felszámolása

HozzászólásSzerző: Ürmös Gabriella » csüt. jún. 27, 2013 7:11 am

Én nem fogadtam el a megbízást, csak tanácsot kért tőlem, egyébként igen tett az ügyben intézkedést, a nav-val levelezésben áll ez ügyben és ügyvéddel is próbálkozik. Egyébként melyik megoldás volna jó, ha a nav kéri a felszámolást, vagy ha ő indítja el?

Köszi
Ürmös Gabriella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

kft felszámolása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. jún. 27, 2013 9:05 am

A NAV nem indít egyből felszámolást.. először próbál végrehajtással a pénzéhez jutni..

Ettől függetlenül, szerintem azt tanácsold neki, hogy forduljon szakemberhez..
Attól, hogy KFT-je van, amellett nyugodtan mehet máshová is dolgozni..

Felszámolás esetén egyáltalán nem biztos, hogy csak a Kft.vagyonával felel.. bizonyos esetekben a (GT !) a Kft. tulajdonosa, ügyvezetője is tartozhat anyagi felelősséggel is.
Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron