Adófórum

Adózási és számviteli információk

Most nyúlok magamhoz...

TAO

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. jún. 24, 2012 6:44 am

Kedves Zsuzsa!

Amit eddig tapasztaltam:
- fk. kivonatban 10 millió a 3811-en, a 1129-ben 79 ezer Ft a pénztár soron, a különbözet átírva a bankra, azaz a "kollega" tisztában van a helyzettel. (Hasonló adatok 2010-ben is.)
- egy nappal azelőtt szólt a "kollega" az ügyfélnek, hogy gond van a pénztárral, hogy személyesen találkoztam vele, mikor én ezt már a mérlegből kiszúrtam (10 milliós pénzeszközök vs. 1 eFt pénzügyi műveletek bevételei)
- semmiféle szabályzata nincsen ( számv, pénzkezelési, stb.), ezt emailben már meg is erősítette az "előd"
- semmiféle bizonylat nincs az elszámolt gk. használatról ( évi cca. 1 millió)
- mivel orvos, van kedvezménye szakképzési hj-ra. Ezt sem vette figyelembe
- idei szocha kedvezményt figyelmen kívül hagyja
- totális káosz az APEH-folyószámlán
- külföldi vevők uniós adószám nélkül
- egy db leltárt nem találtam
- telefonoknál mintha a magáncélú használat nem is létezne. (Se tételes híváslista, se továbbszámlázás, se adófizetés)
Soroljam még?

Lekopogom, eddig nekem még nem volt utólagos gondom eltávozott ügyféllel. Inkább olyan volt, hogy 3 évvel később jelentkezett, hogy APEH-átfogón csont nélkül átment az anyaga, amit még én csináltam és szó szerint még prémiumot is fizetett. Nem keveset. Önként.
Egyébként amelyik ügyfelemnél észlelem, hogy ha akár 1 napra is, 1 Ft-al is átlépi a pénztárlimitjét, azonnal leültetem és vázolom neki a helyzet veszélyeit. Nem az, hogy évekig hallgatok róla. Nemhogy mindemellé még 100 %-ban feketén dolgozzak.

Ráadásul ennél az ügyfélnél ott van még az a veszély is, hogy mivel nincsenek a költései lebizonylatolva, még az OEP is visszakövetelhet tőle 10 milliót....

Katasztrófa.... nem tudom, ebből hogyan mászunk ki...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: Bakosné » vas. jún. 24, 2012 7:30 am

Az ügyfél biztosan nagyon elégedett volt több éven keresztül, hogy olcsó könyvelőt talált. Kiváncsi lennék, hogy mennyiért könyvelt neki.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. jún. 24, 2012 7:39 am

10 000 Ft/hó... zsebbe....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jún. 25, 2012 3:16 pm

Egy újabb gyöngyszem... ezúttal egy másik "kollegától".... szintén most átvett háziorvosi Bt:

Emailben többek között az alábbiakról tájékoztat:

"Szakképzési hozzájárulást nem fizetnek, a tevékenység közérdekű jellegére tekintettel"

És be is adta rá az NY-et, egész évre... Most rakhatom helyre... ezt is...

Ja, és ő se vette figyelembe a SZOCHA kedvezményt.... holott a szükséges béremelés megvolt...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. jún. 25, 2012 10:27 pm

Hát ha így van és miért is ne lenne így, ha mondod, akkor ez bizony gáz és tragédia a köbön. Ez és a hasonló esetek a szakma szégyenei és aláássák ezt az amúgy sem sokra becsült becsült szakmát.

Az is biztos, hogy aki 10 eFt-ért (tud) könyvel(ni) egy társaságot és egy döntés meghozatalakor csak az ár az irányadó, nos azt a könyvelőt megérdemli az ügyfél. Aki a nevét adja a munkájához és folyamatosan karbantartja az elméjét és vállalkozását, az nem tud ennyi pénzért könyvelni.

Jó lenne ha egyszer a vállalkozások belátnák, hogy nem az a drága, amit annak vélnek és megbecsülnék, megfizetnék a tisztességes, becsületes munkát, a szakma pedig végre kivetné magából ezeket a könyvelőnek titulált "mekkmestereket".
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jún. 26, 2012 5:13 am

Szerinted milyen módon lehetne megszabadulni az ázsiónkat rontó kóklerektől?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: ildibf » kedd jún. 26, 2012 7:39 am

Sziasztok,

Ez még semmi: 10.000.- egy társaságért? mifelénk, van aki havi 500,-Ft-ért (zsebbe)könyvel egyéni vállalkozót,
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jún. 26, 2012 8:38 am

Még jó hogy nem ő fizet azért, hogy dolgozhat.... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jún. 26, 2012 8:42 pm

Sajnos nincs a zsebemben a bölcsek kövé(re):))), de talán ha lenne pld. egy minimum tarifa kategóriánként külön-külön, ha a szakma összefogna és nem csak sírnánk-rínánk, hogy a rengeteg a munkának nincs becsülete és tisztességes ára, ha vállalkozó csak akkor lehetne valaki, ha valamiféle előképzésben részt kellene vennie, ha bevonnák a "jogsiját" a diletánsoknak, stb.
Az biztos, hogy hosszú az út az üdvösségig, de ha soha nem lépünk rá, akkor soha nem érünk oda.

Régen a könyvelő szakma megbecsült szakma volt - igaz kevesek is végezhették és nem is lehetett valaki 10chónap után mérlegképes könyvelő ! Hogy ki/kik járatták le - no hát az is megérne néhány misét :(((

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég