Adófórum

Adózási és számviteli információk

Most nyúlok magamhoz...

TAO

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Most nyúlok magamhoz... Most átvett ügyél anyagában a következővel találkozom:



Magánvásárlások tömege - Tesco, Auchan, Telekom, benzinkút, stb. - céges bankkártyával.



De ez még a kisebbik gond lenne. A nagyobbik az az, hogy az egyáltalán nem tisztelt elődöm mindezen tételeket a 8695 Adóalap módosító kféle ráfordítás számlára könyvelte és TAO alapot növelt velük év végén... 5 éven keresztül... Évi 500 000 - 1000 000 közötti összegek....



De jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne a történet.... De most mi a fenét csináljak? Amikor így is 12 millió a házipénztár. 10 millió éves bevétel mellett.... pénz meg egy szál se...



Ja és hab a tortán: mindezt a munkát 100 %-ban feketén csinálta a nem tisztelt kollega.... az ügyfél ügyfélkapuján keresztül beküldött bevallásokkal....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: Bakosné » szomb. jún. 23, 2012 6:52 am

Azért itt ne csak a tisztelt kollégát szidd. Azt a 12 milkát nem ő vette ki a pénztárból. A bankkártyával sem ő vásárolt.
Nagyon is sáros ez ügyekben az új ügyfeled. Kiváncsi vagyok, hogy sikerül-e jó útra térítened, vagy rövid úton megválsz tőle...
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jún. 23, 2012 8:15 am

Igen. Az ügyfél is sáros. De a nem tisztelt kollega csak akkor szólt neki, hogy komoly gond van a pénztárban, amikor már arról volt szó, hogy befejezik az "együttműködést". Addig egy szót sem. 2 év alatt egyszer sem.

Egyébként úgy tűnik, az ügyfél hajlandó megoldani az ügyet.(Igaz, ebbe belejátszik, hogy megbecsültem a várható jogkövetkezményeket, ami úgy minimum 25-30 millió között állna meg. Azt mondja, hogy 2 óra alatt több infot kapott tőlem, mint előtte 7 év alatt az elődömtől...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jún. 23, 2012 10:17 am

Sajnos eléggé elterjedt gyakorlatról van szó. Mármint a magánvásárlások a céges bankkártyával. Arról nem tettél említést, hogy talán még az előzetes áfa is beállításra került a céges analitikába és bevallásba.?.......Az lenne még csak hab a tortán.Ilyenkor szoktam mondani, hogy szegény ügyfél azt hiszi, jó kezekben van a könyvelése és a könyvelője a helyzet magaslatán áll. (ezt az általad sem tisztelt kollégádra értem)
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jún. 23, 2012 11:00 am

Nincsenek beállítva, szerencsére. Mert számla sincs róluk, csak a bankról a 8695-re könyvelve bruttó összegben.

De most délelőtt derült ki, se számviteli politika, se pénzkezelési szabályzat, se szigorú számadású nyilvántartás, se t.e kartonok... semmi sincs gyakorlatilag...

És még csak a 2011-es anyagot + a 2010-es főkönyvi kivonatot kaptam meg... Mi lehet még a többiben???

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jún. 23, 2012 11:04 am

Ezt a munkát jól "kikaptad". De majd végtelenül jó érzés lesz, ha rendbe tetted.....:)))
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jún. 23, 2012 11:38 am

Hát igen... és sürgősen meg kell csinálni, mert ha a NAV bukkan rá a "hibákra", szerencsétlen ügyfélnek mindene rámegy... jelen állapotban gyors becslés szerint is több tízmilliót (30 felett) is elérhetnek a jogkövetkezmények. És sajnos Bt-ről van szó....

De az tuti, hogy az extra-munkám díját leverem az elődön.... Nem az ügyfélen.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jún. 23, 2012 11:53 am

Atya ég!!!!
Ezeket a vásárlásokat kamatmentes kölcsönként fogja kezelni a NAV az biztos. Vagy esetleg még bérjövedelem is szóba jöhet.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jún. 23, 2012 12:05 pm

Jobb lenne a kamatmentes kölcsön.... De a rosszabbik verzió sincs kizárva.... :(
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Most nyúlok magamhoz...

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jún. 23, 2012 8:47 pm

Szedlacsek!

Egyrészt ne tedd - van jobb megoldás is :)))

Másrészt én nem sajnálom szegény ügyfeledet, aki a nem tisztelt kollégától nem kapott infót arra vonatkozóan, hogy amit játszik, azt nem tolerálja a törvény.
Ne haragudj, de mit gondolt szegény vállalkozód amikor a cégkártyával vásárolgatott magáncélra? Véleményem szerint hallgattassék meg mindkét fél, mielőtt leszedjük a keresztvizet valakiről.
Láttam már én is "csodákat" ilyet is, meg ilyenebbet is - ennek ellenére soha nem szerettem, ha az ügyfél az előző könyvelőre fogott mindent. Soha nem lehet tudni, hogy Te mikor kerülsz a hátad mögött hasonló szituációba.
P.Zsuzsa
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron