Adófórum

Adózási és számviteli információk

apeh folyószámla

TAO

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 21, 2012 12:18 pm

Szerintem meg kell keresni az eltérés okát, és ott, a valós helyén kell rendezni a dolgot. Költség/ráfordítás csökkenés vagy növekedés. Semmiképpen sem a 8-as, 9-esben egyéb rendező tételként.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 21, 2012 1:07 pm

Hát ezt aztán már végképp nem értem. Főleg, hogy könyvvizsgálókra hivatkozol. Pláne akkor nem, ha a 9-esre könyvelnél valamit, mivel az adóhiányt - ami a folyószámlán mutatkozik -, előbb-utóbb bevasalják...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: 6429 » szer. márc. 21, 2012 1:10 pm

Ha ezt a logikát követed, mert nem tudod az eredeti okot megállapítani, akkor a 8-asba könyvelt adóalap növelő lesz, a 9-esbe könyvelt meg eleve benne van a bevételekbe, tehát nem csinálsz vele semmit. Gondolom, hogy csak 1-2 e Ft-ról van szó. Azt megnézted, hogy esetleg másik számlán nem hiányzik ez az összeg. Először a számlák között vezetném át és a maradék jöhetne szóba az általad vázoltak szerint.
6429
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. márc. 21, 2012 2:10 pm

Az ezer forintra való kerekítés miatt lekönyvelt összeget könyveljük 86-96-osra.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: 6429 » szer. márc. 21, 2012 2:19 pm

Márti!
Ebben teljesen igazad van, de mit csinálsz egy átvett cégnél, ahol olyanok a körülmények, hogy esély sincs rá, hogy kiderüljön az eredeti ok. Itt cipeled a végletekig az eltérést? Legjobb nyitás után egy jegyzőkönyvet felvenni az eltérésekről. Ha van plussz és mínusz összeg is, akkor az adófolyószámlához igazodva átvezetni a főkönyvi számlák között és ha még mindig nem nulla, akkor jön a fent vázolt eset.
De bárki tud adott esetben ennél jobb rendezési módot, írja meg.
6429
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. márc. 22, 2012 10:20 am

Szerintem azért amit lehet visszamenőleg leellenőrizni, azt tedd meg.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. márc. 22, 2012 10:41 am

Szó sem volt arról, hogy átvett cég és hogy ne tudná ellenőrizni!

De egyébként volt ilyen esetem, ahol átvettem egy csomó cég könyvelését, és az elődöm sajnos vastagon el**arta az előző években az egyeztetéseket. Kénytelen voltam évekre visszamenőleg bogarászni, mert rengeteg oka lehet a nem egyezésnek...
egy le nem könyvelt bankszámla (ami pénzeszközt érint, nem eredményt!!!), rosszul beadott, de jól lekönyvelt bevallás (szintén helyre kell tenni normálisan, különben még adóhiány is keletkezhet!!),
rosszul könyvelt bérfeladás pl... a bruttó bérből elfelejtettek a könyvelésben adóelőleget vonni (ez szintén pénzeszközt érint)... és még sorolhatnám.

A lényeg az, hogy nem lehet csak úgy puff... betenni a 8-asba vagy 9-esbe. Csodálom, hogy a könyvvizsgálótok csak úgy elfogadta. Nem lett volna szabad!! De ha már mindenáron ragaszkodsz hozzá... az előző éveket érintő eltéréseket eleve az eredménytartalékkal szemben könyvelném, hiszen az előző évek eredményét érinti, nem a tárgyévit!

Andi
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

apeh folyószámla

HozzászólásSzerző: 6429 » csüt. márc. 22, 2012 12:03 pm

lásd a #2. beírást, én arra válaszoltam > kimondottan az átvett vállalkozás esetében... a többi az előzményekben
6429
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég