Adófórum

Adózási és számviteli információk

0629 önell. különadó miatt

TAO

0629 önell. különadó miatt

HozzászólásSzerző: Böbe55 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 05.02-án leadtam a 0629 bevallást (amikor még a különadó ellenőrzése miatt hibaüzenetet kaptam) egy cégnek, amely időszak 03.23-12.31-ig tartott (ez már nem az eltársasági időszak). Ott csak akkor tudtam leadni helyesen a bevallást, ha 0 Ft különadót vallok (bár az ügyféllel fizetettem decemberben). Most változott a verzió! Hogyan tudom helyesen bevallani a különadót? Újra be kell küldenem a 0629-t, ami önellelnek minősül? 

A másik kérdésem, másik cég esetében, hogy korábban, amikor küldtem a 0629-t, akkor még nem engedett (-) minusz előjel különadó alapot beírni, csak 0-t. Mivel az adó 0, ezért csak az alap szerepel rosszul a bevallásban. Kell módosítanom a bevallást? Ha igen, hogyan?

Kérem segítsen valaki! Köszönöm! 

 

Böbe55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0629 önell. különadó miatt

HozzászólásSzerző: sz.ili » pén. máj. 18, 2007 8:24 am

Szia Böbe! Nem kellett volna a különadót bevallanod. A 0731 nyomtatvánnyal önellenőrizheted.

A másik kérdésre: ha veszteséges a cég, akkor én 0-át írok be. A - előjel arra a cégre vonatkozik, ha nyereséges, de a korrekciós tételekkel válik negatívvá. Ezt önellenőrzéssel nem tudod javítani. Én ilyenkor levelet szoktam írni, el is fogadják. sz.ili

sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0629 önell. különadó miatt

HozzászólásSzerző: sz.ili » pén. máj. 18, 2007 11:43 am

Bocsánat, helyesbítek. A 0-át nem kell beírni sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0629 önell. különadó miatt

HozzászólásSzerző: NErika » pén. máj. 18, 2007 11:52 am

Itt tárgyaltuk ki ugyan ezt nemrég: TAO Különadó sora a bevallásban:

Egyik elfogadott válasz: 

"Brokkoli!

Az előtársasági időszakot követő "tört" évre a Kjtv. 5.§ (3) bekezdése miatt nem kell fizetni. Ha a "tört" év első napja augusztus 31-ét megelőzi, akkor ezen adóév első napján még nem volt hatályban a törvény.  

üdv:tepimail"

és egy másik:

 

 "Sziasztok! Közben sikerült az APEH központi számán végre beszálnem egy értelmes emberrel, és ő is azt erősítette meg, hogy nem kell számolni annak, aki nem január elsejétől illetve szeptember 01-után -tól működik. Szóval az én esetemben a bejegyzés január 04.-e, tehát nekem nem kell számolni különadót. Lehet hogy a végére jutottunk? Üdvözlök mindenkit nzsuzsi"

 

Üdv Erika 

 

 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég