Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ismét mezőgazdasági támogatások

TAO

Ismét mezőgazdasági támogatások

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Mi alapján döntitek el, hogy bevételként, illetve tőketartalékba könyvelitek a támogatásokat?

 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ismét mezőgazdasági támogatások

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. máj. 17, 2007 6:26 pm

Szia Kati ! Korábban én is feltettem ezt a kérdést (483 vagy 412 címen), és NErkától kaptam azt a választ, amely nekem sokat segített. Idemásolom: üdv:napraforgó

Csak megerősítendő a többieket 2007-02-08 Számviteli Levelekből idézek:

„Az Szt. 36. §-a 2006-ban nem változott. Továbbra is érvényes az az előírás, mely szerint a tőketartalék növekedéseként kell kimutatni (a tőketartalékba kell helyezni) a pénzmozgással, illetve az eszközmozgással egyidejűleg a jogszabály alapján tőketartalékba helyezendő támogatás értékét. Így amennyiben a nyújtott támogatás folyósítójával kötött szerződés, megállapodás egyértelműen tartalmazza annak a - támogatás folyósításakor - hatályos jogszabálynak a számát, elnevezését, továbbá azt a §-át, amelynek a rendelkezése szerint a folyósított támogatást a tőketartalékba kell helyezni, akkor a támogatás folyósításával egyidejűleg a tőketartalék javára kell elszámolni.

Amennyiben a támogatás folyósítójával kötött szerződés, megállapodás nem tartalmaz az előbbi követelményeknek megfelelő jogszabályi hivatkozást, akkor a folyósított támogatást az Szt. 86. §-a (4) bekezdésének b) pontja alapján a folyósítással egyidejűleg rendkívüli bevételek között kell elszámolni, de halasztott bevételként időbelileg el kell határolni. Az időbeli elhatárolást az adott esetben csak az erdő állományból való kikerülésekor lehet megszüntetni, mivel az erdő bekerülési értéke után nem számolható el terv szerinti értékcsökkenés.”

Üdv: Erika

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron