Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társasági adóalap csökkentése

TAO

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: KMóni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Akinek van tanulószerződéses szakmunkástanulója a társasági adóbevallásnál az adóalapot csökkentő tételeknél az 7.par. 1. bek. i.pont szerint tanulónként, havonta 62.500 Ft-nak a 24%-a tényleg elszámolható?
Eddig még nem volt tanuló, 2006.09. hótól van 5 fő, ez nekem új.

Köszi! Móni
KMóni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: loveygy » csüt. máj. 17, 2007 12:23 pm

Emlékeim szerint a %-os érték attól függ, hogy a szerződést kivel kötötted. Ha a tanulóval, akkor a 24 % az érvényes, ha az iskolával akkor 12%.

Fontos feltétel a tanulószerződés megléte, illetve az iskolával a megállapodás.

Egyébként ez a kedvezmény már korábban is volt, 2006-ban csak a százalékot módosították (2006 előtt: 20%).

üdv

loveygy

loveygy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: KMóni » csüt. máj. 17, 2007 6:15 pm

Loveygy!

 

Tanulószerződésük van, az oké, tehát akkor 24 %. Azért új nekem, mert még nem volt tanulóval dolgom. Furi, hogy az OM felé történő elszámolás szerint is kap pénzt a cég, + szakképzési hozzájárulást sem kell fizetni, + még a társasági adónál is csökkenthetem az adóalapjukat. Lehet, hogy megéri tanulókat "gyakorlatoztatni"?

 

Köszi! Móni 

KMóni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: loveygy » csüt. máj. 17, 2007 6:22 pm

Ezek szerint.

Egyébként mi most a cégnél munkaügyi központtól kapunk támogatást egy tartós álláskereső foglalkoztatása után, igaz limitálva van az összeg, és ezen túlmenően majd a jövő évi TAO bevallásban még adóalapcsökkentőnk is lesz.

Üdv

loveygy

loveygy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: KMóni » pén. máj. 18, 2007 6:29 am

Loveygy!

 

Mi is kaptunk ilyen támogatást a munkaügyi központtól még 2006-ban. A TAO bevallásban hol találom ezt adóalap csökkentőként? Mert a kapott támogatásnál én elolvastam a 7.par. 8.bek.-t, és a munkaügyi központ az belföldi illetőségű adózó? Mert, ha nem, akkor nem csökkenthetem a TAO alapot.

Szerinted?

Üdv.: Móni

KMóni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: KMóni » pén. máj. 18, 2007 6:39 am

Loveygy!

 

Bocs, az jutott eszembe, hogy a munkaügyi központtól kapott támogatás viszont a különadóalapot csökkentheti, mivel ott nincs kizáró ok, mint a társasági adónál. Erről esetleg tudsz valamit?

 

Üdv.: Móni

KMóni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: loveygy » pén. máj. 18, 2007 7:39 am

A TAO 7.j-ben van, és a 3. bekezdésben (ugyanezen pont), még tovább mayarázza. Vagyis szerintem jár az adóalapcsökkentő.

A külön adónál pedig az elv szerint a kapott támogatás csökkentő.

üdv

loveygy

loveygy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: loveygy » pén. máj. 18, 2007 9:33 am

Bocsi, de dolgozni is kell. Visszatérve a kérdésedre: a Munkaügyi központ belföldi lletőségű adózó, az én véleményem szerint. Miután a TAO tv. 2 paragrafusa fogalmazza meg, hogy ki a belföldi illetőségű adózó, illetve hivatkozik az 5. sz. mellékletre, amely felsorolja, hogy kinem alanya a TAO-nak.

Azonban arra figyelni kell, hogy ugyanazon dolog után csak egyféleképpen lehet adóalap csökkentőt figyelembe venni, vagyis számolni kell: vagy a kapott támogatással csökkentesz (7/ly), vagy marad a támogatási bevételed, és a j pont alapján csökkentesz.

Remélem tudtam segíteni, bár mostanában annyit nem foglalkoztam a társasági adóval.

üdv

loveygy

loveygy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Társasági adóalap csökkentése

HozzászólásSzerző: KMóni » pén. máj. 18, 2007 11:08 am

Köszi mindent! Nagyon sokat segítettél!

Móni 

KMóni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég