Oldal: 1 / 1

Adótörvény szerinti ÉCs

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: szensav

Tisztelt szakértő! 

A vállalkozásunk nagy értékű ingatlant vásárolt befektetési céllal. Számviteli écst nem számolunk el rá, mivel pár éven belül értékesíteni szeretnénk, és nem szertnénk nagy veszteséget kimutatni a könyveinkben az elszámolt écs miatt.

Kérdésem az, hogy a TAO bevallásomban kötelező-e elszámolnom erre az ingatlanra az adótörvény szerinti écs-t? Ez ugyanis hatalmas negatív adóalapot fog nekem eredményezni.  És nem vagyok benne biztos hogy ezt a negatív adóalapot- mondjuk 10 év múlva- érvényesíteni tudom, mikor értékesítem az ingatlant és jelentős adóköteles bevételem keletkezik. Helyesen járok-e el, ha az adóbevallásomban nem szerepeltetem az adó tv szerinti écst?

Várom Válaszát 


Adótörvény szerinti ÉCs

HozzászólásElküldve: szer. máj. 09, 2007 7:29 am
Szerző: ruszinzsolt
Nem kötelező écs-t elszámolni, ha az ingatlan maradványértéke eléri a könyv szerinti értéket. Az adótörvény szerinti écs elszámolása azonban kötelező (Tao tv. 1. sz. mell. narratív rész). Az állam védi az adóalapot. Az értékcsökkenés "csúsztatására nincs mód". Mindenesetre a befektetési cél esetében a várható nyereséggel szemben ez az elhatárolt negatív adóalap jól fog jönni, nem?

Adótörvény szerinti ÉCs

HozzászólásElküldve: szer. máj. 09, 2007 7:50 am
Szerző: gyergyoiistvan

Azért felmerül egy alapvető kérdés. Használatba veszitek-e ez ingatlant? Gondolom igen, mert nem akarjátok, hogy évekig üresen álljon. Persze el tudok képzelni egy bontásra ítélt épületet is ingatlanspekulációs célokra. Csak azért írom, mert ha nem veszitek használatba vagy csak annak egy részét, ha elszeparálható, akkor arra nincs écs. sem, sőtt ha egyáltalán nem veszitek használatba, akkor még befejezetlen beruházásként sem szerepelhet, hanem áru lesz.

Üdvözlettel: Gyergyói István


Adótörvény szerinti ÉCs

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 10, 2007 6:49 am
Szerző: Temesvári

Utóbbival értek egyet, ha

- értékesítési céllal vásároltátok, akkor az árú és nem tárgyi eszköz.

- persze, ezt már vásárláskor is így kellett pl. az áfa bevallásnál figyelembe venni. A visszaigénylési megnyílásnál úgy vettétek-e figyelembe  mint tárgyi eszközt?

Üdvözlettel. temesvári