Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

TAO

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd máj. 08, 2007 9:49 am

Szia! Nagyon jó válaszokat kaptál, de én röviden így kezelem:  egyes esetekben az UTÓLAG bevalottakat is bele kell számítani, mint pl. a most bevallott Tao-t || különadót, és ha az előlegeid ezt lefedték, akkor ezekre NINCS dec.31-re adótartozásod. (értem itt, amit 100%-ra kellett feltölteni, annak 100%-ra meg kellet lennie 12.31-el, amit 90%-ra kellet feltölteni annak 90%-ban kell fednie) Ugyanígy a helyi adónál.  A járulékoknál viszont   az utolsó hónapra  jutó összeg hiányozhat. Persze az évközbeni kés.pótlékok vagy esetleges bírságok sem lehetnek péü.rendezetlenek 12.31.után. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

HozzászólásSzerző: Erna » hétf. máj. 14, 2007 6:11 pm

A fenti kérdéshez kapcsolódik kérdésem: Ha az adófolyószámlán dec.31-én nincs tartozásom (sőt túlfizetésem van) de téves utalás miatt az egyik adónemen túlfizetésem van, a másikon meg adóhiány, de összességében a túlfizetés a több, akkor mit kell nézzek? Adónemenként kell figyelnem, vagy összességében nincs tartozás, és igénybe vehető az ipa kedvezmény???  
Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

HozzászólásSzerző: timilax » kedd máj. 15, 2007 2:41 pm

Adónemenként.
timilax
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd máj. 15, 2007 2:44 pm

timilax válaszát megerősítem.
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

HozzászólásSzerző: kontrado » kedd máj. 15, 2007 3:47 pm

Kedves Timilax és HIDNA! Ha adónemenként kell nézni, hogy van-e tartozás év végén, vagy nincs, és ráadásul még a tárgyévre II.15.-én bevallott adók is számítanak, ahogy mondjátok, akkor hány cég lehet, amelyik élhet a helyi iparűzési adó TÁNYA adóalap-csökkentésének lehetőségével!? 100-ból 1? Hiszen baromi nehéz teljesíteni, hogy ne legyen még 1000Ft elcsúszás sem sehol! Szerintem egyébként éppen Erna kérdésére adhat választ az ART. 43.§ (5) bekezdésének utolsó előtti mondata, amely szerint „Ha az adózó vagy az adó megfizetésére kötelezett személy [35. § (2) bek.] az adott adóra adótartozásánál nagyobb összeget fizetett be az adóhatósághoz (túlfizetés), az adóhatóság a túlfizetés összegét az adózó kérelmére az általa nyilvántartott más adótartozásra számolja el. A túlfizetés visszaigényléséhez való jog elévülését követően az adóhatóság a túlfizetés összegét hivatalból az általa nyilvántartott, az adózót terhelő más adótartozásra számolja el, vagy adótartozás hiányában azt hivatalból törli. Az ugyanazon adóhatóságnál nyilvántartott, de téves adószámlára fizetett adót teljesítettnek kell tekinteni”. Az idézet utolsó mondatából következik szerintem, hogy nem adónemenként, hanem összességében kell nézni, hogy egy adott adóalanynak van-e tartozása, vagy nincs. Egyébként az EVA választásának is a tartozásmentesség a feltétele (csak XII.20.-án kell teljesíteni, és nem XII.31.-én) és mielőtt az EVA hatályba lépett, megjelent egy belső APEH-elnöki utasítás, amely szerint összevontan kell nézni a folyószámlát, nem adónemenként. Ami pedig az eredeti kérdésemet illeti, az egyik szaklaptól is megkérdeztem, talán a héten választ kapok, bár azt tapasztaltam, hogy ugyanarra kérdésre, amelyet valaki más egy kicsit másképpen megfogalmazva tett föl, ellentétes válaszokat adtak. Sok jóra tehát nem számíthatok, de ha érkezik válasz, megosztom veletek. (Egyébként már szerettem volna részpontokat adni, de nem tudom, hogy hogyan kell, tudja valaki? Mert a rendszermenedzser már több napja nem elérhető!) Üdvözlettel: Kontradó
kontrado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. máj. 31, 2007 9:39 am

Sziasztok!

A mai napon feltették az APEH honlapjára a tájékoztatót az adókedvezmények igénybevételére jogosultságról a nyilvántartott adótartozás függvényében!

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mikor nincs az adóév utolsó napján adótartozás?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. máj. 31, 2007 10:01 am

Na, jókor!
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron