Adófórum

Adózási és számviteli információk

Előtársaság különadó fizetése

TAO

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: anmary » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Kérdésem az lenne, hogy 2006.01.20-án bejegyzett társaságnak 2006. évre van-e különadó bevallási és fizetési kötelezettsége? 

 

anmary
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: NErika » pén. máj. 04, 2007 1:41 pm

Szia Anmary!

Én megnéztem, csak az előtársaságot veszi ki a fizetendői körből, tehát szerintem van:

"A társas vállalkozás adókötelezettsége
3. § (1) A társas vállalkozás - az előtársaság kivételével - 4 százalék mértékkel különadót állapít meg és fizet az adóévi beszámolóban kimutatott adózás előtti eredményének a (2) bekezdésben felsorolt tételekkel növelt, a (3) bekezdésben felsorolt tételekkel csökkentett és a (12) bekezdés szerint módosított, továbbá ha nemzetközi szerződés így rendelkezik, a külföldi telephely útján végzett tevékenység révén keletkezett, a telephelynek betudható, külföldön adóztatható, e törvény szerinti különadó-alapnak megfelelő tartalmú jövedelmet nem tartalmazó pozitív összege (különadó-alap) után.
  
A számítás:

(5) A társas vállalkozás a 2006. évi adókötelezettsége megállapításához a különadó-alapot, választása szerint
a) a 2006. adóév egészére megállapított különadó-alapnak a szeptember 1-jétől az adóéve utolsó napjáig számított napoknak a működése naptári napjai arányával számítva, vagy
b) a 2006. adóévéről készített beszámolóban kimutatott adózás előtti eredmény (és az azt alátámasztó nyilvántartás) adataiból a 2006. augusztus 31-ére készített közbenső mérleg (és az azt alátámasztó nyilvántartás) megfelelő adatainak levonásával határozza meg."
  
 Üdv Erika

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szomb. máj. 05, 2007 5:17 am

Egyetértek, sajnos fizetnie kell!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: anmary » szomb. máj. 05, 2007 6:15 pm

Köszönöm a válaszokat. Én arra a végső következtetésre jutottam, hogy nem kell, mert a Ta-bevallás csak így fogadta el a helyesen. Tekintettel arra, hogy az előtársasági időszak 2006.08.31-e elé esett.
anmary
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: NErika » vas. máj. 06, 2007 2:18 pm

Szia!

Azért olvasd el figyelmesen a hiba üzenetet. Nem azt írja hogy nem kell fizetned, csak azt, hogy  a kódkockát nem kell kitöltened. (mert így kikerülöd az ellenőrzési algoritmust amit 365 /122 napra alakítottak ki.) Akkor is hibátlan a bevallás ha üres a kódkocka és ki van töltve a különadó ::)))

Üdv Erika 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: timilax » vas. máj. 06, 2007 3:42 pm

Szerintem pedig nem kell 2006-ra különadót fizetnie, mert az adóév első napján nem volt hatályban a rendelkezés.

Ha a különadó megállapításának kódkockája üres, a különadós sorok pedig ki vannak töltve, nem fogadja el ellenőrzöttnek!!! Ha a kódkocka üres, ezek a sorok is üresek.

timilax
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: kati1012 » vas. máj. 06, 2007 3:52 pm

Van, a törvény életbelépésekor már nem előtársaságként müködött. Csak az előtársaság a kivétel.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: NErika » vas. máj. 06, 2007 3:53 pm

Nálam elfogadta pont azért jeleztem vissza ::))) Az adóév elején tényleg nem volt hatályban de így senkinek sem kéne fizetni mivel 2006. LIX. törvény,::)))     de hatályos 2006-09-01 óta.
NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: timilax » vas. máj. 06, 2007 4:11 pm

0629 kitöltési útmutató 13. oldal:

 Az eltérő üzleti évet alkalmazó (ideértve a kitöltési útmutató 3.1-es pontja alá tartozó, stb.) számára különadó fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha az üzleti éve első napja 2006. augusztus 31-ét követő nap!!! A 3.1-es pontban pedig szerepel az előtársasági időszakot követő első üzleti év!

Tehát nem kell fizetni!

 

timilax
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előtársaság különadó fizetése

HozzászólásSzerző: anmary » hétf. máj. 07, 2007 7:20 am

Úgy látom nem csak nekem okoz az előtársaság problémát. Én végül nem vallottam be különadót, mert ha a különadó-alap meghatározásának módját szeretném kitölteni (közbenső mérleg alapján vagy arányosítással) a következő üzenetet jelzi a program: "Ha a bevallási időszak tört év és kezdete 2006. szept.1. előtti, akkor különadó-alap meghatározásának módja kódkockát nem kell kitölten!"

Ha pedig a 01-es lapon beírom az összeget, akkor azért jelez hibát, mert a főlapon nem jelöltem a módot. Ezek alapján nem kell ebben az esetben különadót bevallani és fizetni. Azért ez nem olyan nagy probléma!

 

 

anmary
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég