Adófórum

Adózási és számviteli információk

Karóra újságelőfizetéshez

TAO

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: frivi » hétf. jan. 10, 2011 12:54 pm

Zita!

Kinél van az óra?Ha senki nem használja/és nem használta, akkor lelrái készlet és nincs tb juttatás, csak akkor els, ha valakinek odaadják!

Ha nincs a cégnél, valaki használja, akkor a juttatást az átvétel  hónapjára számolod el.

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 1:29 pm

Frivi!

Beszéltem a napi gazdasággal és az ő könyvelőjük is ezt a készletrevétel dolgot ajánlotta megoldásként(hosszú távon ezt sem tartom jó megoldásnak). És mi van ha készletre vesszük és üzleti ajándékként egy partnernek adoadjuk?

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: frivi » hétf. jan. 10, 2011 1:36 pm

Kedves Zita!

Tényleg azt kéne csinálnod, ami a valóság.

Ha megvan, senki nem használja, akkor leltár és majd ha odadjátok valakinek, azon a jogcímen elszámolni. Igen, szerintem lehet üzleti ajándék!

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 2:57 pm

Üzleti ajándék kapcsolt vállalkozásnak, szerintetek ez működik? Nincs plusz szankció?
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: frivi » hétf. jan. 10, 2011 3:57 pm

Nem működik az üzleti ajándék 2011-től!

Az óra egyedi értéke (59000 Ft), meghaladja a minimálbér 25 %-át (19500 Ft)! A magánszemélynek kell adóznia az összevont adólapja részeként, 27 %-kal bruttósítva!

Jobban jársz, ha 2010-ben adod üzleti ajándékként, akkor még nincs korlátja az értéknek!

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 8:06 pm

Igen 2010 utolsó napjaira lesz dokumentálva az üzleti ajándék, olvastam hogy 2011-től van korlát. Most már csak az  a kérdés hogy kapcsolt vállalkozás ügyvezetőjének adható-e vagy van plussz szankció.
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. jan. 10, 2011 9:24 pm

Bár a dolgon semmit nem változtat, de ha a hirdetés úgy szól, hogy "karóra jár" - akkor én is úgy értelmezem ha előfizetek, akkor jár még mellé egy karóra is. Annál is inkább igy gondolom, mert nem kényszeríthetnek rám egy ilyen értékű órát, ha én azt nem szándékozom megvenni. Szerintem ez tényleg megtévesztés és ha nekem így nem oké a dolog, tuti, hogy reklamáltam volna ill. nem fizettem volna ki a számlát. De minimum írnék egy meleghangú levelet az újságnak...persze csak akkor ha egyébként az 59 eFt meglepetést nem szeretném..

Én is elajándékoznám egy "mezei" üzleti partnernek és ledokumentálnám.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 9:43 pm

Kedves zspotorke!

Szerintem is megtévesztés a hírdetés, holnap megyek az ügyfelemhez, akkor majd megkérdezem hogy hogy is volt a dolog, tudod könyvelőként utólag kapom meg a számlákat, és már túl vagyunk a 8 napos reklamálási időn, szerintem bennük fel sem merült hogy így problémás lehet a számla.

Az biztos hogy nem fognak még 56 e Ft-ot természetbeni juttatás adójaként fizetni, így egy "mezei" üzleti partner megkapja az órát karácsonyra.

Amúgy beszéltem a napi gazdaságnál "valakivel" és ő azt mondta hogy kb 50 előfizetést "adtak el" az órával együtt és eddig senki nem reklamált, hogy nem jó így a számlázás, hát nem tudom, vagy nem mondott igazat vagy én vagyok túl szőrszálhasogató.

Köszönöm a hosszászólásokat!

Zita

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég