Adófórum

Adózási és számviteli információk

Minimumadó van még???

TAO

Minimumadó van még???

HozzászólásSzerző: Zsoka59 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

SziasztoK Mindenki!!

Ha kb 9.000 eFt az AE és eltüntetem előzőévek veszteségével, akkor nem célszerű nyilatkozni ugye és kéne minimumadót számolnom? A társ.adót ilyenkor hogyan kell számolni ( %-ra értem)

Zsoka59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Minimumadó van még???

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. dec. 17, 2010 10:28 am

Szia!  valami nekem kissé zavarosa kérdésedben..

A Tao-s un. elvárt jövedelem, mint minimális tao alap..   Az, hogy a minimum elvárt jövedelem szerint kell-e adózni, vagy a tao. általános szabályai szerint számított összeg, akár nulla után nálad, azt az általad írtakból nem lehet megállapítani.. a nyilatkozat alatt meg nem tudom milyen nyilatkozatra gondolsz?

Remélhetőleg az alatt, hogy a "9 millió adózás előtti eredmény az előző évek  veszteségével eltünteted" azalatt azt érted, hogy az adózás előtti eredményből kiinduló majd tao alapot növelő, csökkentő tételeknél az előző évekről áthozott elhatárolható veszteség figyelembevételével az általános szabályok szerint számított tao alap lenne nulla..

Ha az SZTV szerinti AE -ed 9 millió,  és az ált.szab.szerinti tao alap nulla lenne, akkor meg kell nézned, hogy elvárt jövedelem szerint számított adóalap (összes bevétel +/- korrekciós tételek  2%-a  esetleg nem több-e, mint az 9 millió, mert ha több, akkor az un. elvárt jövedelem/minimum jövedelem lesz a társasági adó alapja, ami után a tao-t meg kell fizetni. 

Ha az un. elvárt jövedelem kevesebb, mint az SZTV szerinti AE előtti eredményed, akkor marad a tao általános szabályok szerint számított tao alapod, ami akár nulla tao. alap is lehet.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Minimumadó van még???

HozzászólásSzerző: Zsoka59 » pén. dec. 17, 2010 12:04 pm

Köszi a választ  így már leesett a 20 fillér. A nyilatkozat( 10-s lap ) akkor jön be ha nem akarsz fizetni min.adót és persze az AE kisebb, mint a min.adó alapja

Üdv: Zsóka 

 

Zsoka59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég