Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tao feltöltés 2010.

TAO

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: nemvica1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az Apeh honlapjáról:

A naptári év szerint működő adózóknak az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (Art.) 2. számú melléklet I/3/A/b) pontja szerint a bevallott társasági adóelőleg-kiegészítést a tárgyév utolsó hónapjának 20. napjáig kell megfizetnie, azaz a 2010-es naptári év tekintetében 2010. december 20-ig.

Tekintettel arra, hogy az árbevételi értékhatárra vonatkozó módosítás 2010. december 16-án lép hatályba, így az új szabály alkalmazására akkor van lehetőség, ha az adózó a feltöltési kötelezettségét 2010. december 17-én vagy azt követően teljesíti. Az ezt megelőző adóelőleg-kiegészítésre (2010. december 16.-a vagy korábbi nap) még az 50 milliós szabályt kell alkalmazni.

Ez annyit jelent, hogy ha a 2010. évi feltöltés érdekel, hogy ha 2009-ben 54M Ft volt az árbevétel, akkor az idei évben nem vagyok feltöltésre kötelezett sem TAO, sem iparűzési adó tekintetében. Feltöltenem csak akkor kellene ha nagyon buzgó lennék és már 2010.12.16-a elött befizetném a feltöltést és elküldeném a bevallást?

 

nemvica1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: Kiskovács » hétf. dec. 06, 2010 2:36 pm

Szia Vica! Nem tudtam, hogy a kérdésedet olvasom-e, vagy az apeh-honlap főoldalára a mai napon ezzel kapcsolatban felrakott tájékoztató szövegét. A kettő - szinte - szóról szóra megegyezik. Szerintem jól értelmezed, nyugodtan visszaveheted a felajánlott pontokat. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. dec. 06, 2010 3:10 pm

Évi!

Miután a hatálybalépés napja dec.16., az utána következő időszaktól lép hatályba a megemelt feltöltési korlát.  Aki nem siet, az egy kicsit spórolhat munkával és pénzügyileg is. Jól értelmezed a leírást.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: krizsikk » hétf. dec. 06, 2010 8:20 pm

Margó !

A Tao feltöltéssel leírtakkal egyetértek, de az IPARŰZÉSI adó feltöltéssel kételyeim támadtak, hogy arra az új 100 milliós szabály nem vonatkozik. A Tao-ra a módosítás a Tao. törvény 29/O paragrafusban engedi már a december 20.-i feltöltésre is alkalmazni, míg az iparűzési adó feltöltési kötelezettséget az Art. 2. sz. melléklet II. fejezet 2/c pontja írja le. A 2/c.-ből kettő db. van, az egyik június 29-től, a másik 2011. január 1-től hatályos. Ebből azt olvasom ki, hogy az iparűzési adó feltöltésre december 20.-án még a régi szabályokat kell alkalmazni (50 milliós szabály).

Győzzetek meg, hogy rosszul értelmezem az iparűzési adó feltöltését.

Krizsik

krizsikk
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. dec. 06, 2010 9:48 pm

Na, álljunk meg egy pillanatra... és mi van akkor, ha csak úgy önszorgalomból fizetek be holnap tao előleget? Akkor is be kell vallanom? :))
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: krizsikk » hétf. dec. 06, 2010 10:42 pm

Szedlacsek !

Ha feltöltési kötelezett vagy a régi (50 milliós) szabály szerint, és ha befizetsz, akkor bevallást is kell adnod, ha ezt dec. 16 előtt teszed meg. Ne kekeckedj már, örülj, hogy végre van egy kedvező szabály és a kristálygömböt ritkább alkalommal kell elővenni, bírd ki ezt a pár napot. Megoldandó probléma marad még így is bőven.

Krizsik

krizsikk
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: takine2 » kedd dec. 07, 2010 6:27 am

Sziasztok!

Az egyik cégem előző évi árbevétele nem haladta meg a 100 milliót.Kiváncsiságból lekérdeztem a folyószámláját dec.20-al, és ott elő van írva a IV.n.évi előleg.Én úgy tudom, hogy dec.20-ig csak azoknak kell a IV.n.évi előleget befizetni akik feltöltésre is kötelezettek. Tanácstalan vagyok, hogy be kell-e fizetni vagy sem. Kérem a segítségeteket, mert első alkalommal van /vagy lenne/ feltöltési kötelezettségem.

Üdv.Margó

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » kedd dec. 07, 2010 7:36 am

Kedves Margó!

Remélem jól gondolom, hogy az APEH még ezután igazítja a folyószámlát a tv.-i változáshoz! 

Üdv.: Sanyi

 

 

kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd dec. 07, 2010 12:21 pm

Sziasztok!

Most kérdeztem meg a főv.önk.-tól az ipa előleget ugyanúgy kell kezelni, mint a Tao-t. Tehát dec. 16-ig 50, utána 100 millió az értékhatár.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Tao feltöltés 2010.

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd dec. 07, 2010 12:59 pm

A IV. negyedévi előleget kell fizetni. Feltöltést nem kell. Ami az előlegek és a várható TA különbözete.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég