Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egy érdekes törvényjavaslat

TAO

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

az Országgyűlés elnökének 

 

Helyben  

Tisztelt Elnök Úr! 

A Házszabály 94. § (1) bekezdése, illetve a 102. §-a (1) bekezdése alapján a „A helyi iparűzési adóval kapcsolatos egyes törvények módosításáról szóló T/284 törvényjavaslathoz az alábbi 

módosító javaslatot 

terjesztem elő: 
 

A törvényjavaslat 14.§ (2) bekezdése az alábbiak szerint módosul: 

 

(2)Az Art. 2. sz. melléklet I .(Általános rendelkezések) 3 . pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

„3. Az állami adóhatóságnál nyilvántartott adót - a magánszemély által fizetett jövedelemadót, különadót, egyszerűsített közteherviselési hozzájárulást, egészségügyi hozzájárulást, járulékot, valamint a magánszemélyt terhel ő vagyonszerzési illetéket a cégautó-adót és az egyes nagy értékű vagyontárgyakat terhelő adót kivéve -, a költségvetési támogatást 1000 forintra kerekítve kell megfizetni . Az adózónak - személyétől függetlenül - a cégautó-adójáról benyújtott adóbevallásában az adatokat forintban kell megfizetnie. Az adózó a 100 forintot el nem érő jövedelemadóját, különadóját, egészségügyi hozzájárulását, valamint vagyonszerzési illetékét a cégautó - adót és az egyes nagy értékű vagyontárgyakat terhelő adót nem fizeti meg, és az adóhatóság a 100 forintot el nem érő adó-visszatérítést nem utalja ki és nem tartja nyilván. Nem kell az adót megfizetni illetve a költségvetési támogatást igényelni addig, ameddig annak adónként, illetve támogatásonként az adóév elejétől számított göngyölített összege az  50 000 forintot nem éri el. Az 50 000 Ft elérése után adóéven belül a göngyölítést az adózó újra kezdheti. A magánszemély jövedelemadója megfizetésére ezt a rendelkezést nem alkalmazhatja.”

 Indokolás 

Számos kis- és mikro-vállalkozás esetében nem egyszer előfordul a jelenlegi szabályozás mellett, hogy havonta néhány ezer forintos adó- és járulék utalásokat kell teljesíteni, ahol az átutalás bankköltsége alkalmanként elérheti az utalandó összeg akár 30-40 %-át is, ami indokolatlan terhet ró az érintett vállalkozásokra.

Budapest, 2010. június 14.        


szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. jún. 14, 2010 9:47 am

Szegény bankok! Most mindenki ellenük van. Új adónem, és még a biztos kis pénzüket is megtorpedózzák.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jún. 14, 2010 9:55 am

Szerintem jogos Gyenes képviselő javaslata.. 10 milliós forgalmú, negyedéves ÁFÁ-s kiskereskedő Bt  (egy biztosítottal) tavalyi bankköltsége 50 000 Ft-nál több volt.  Csakés kizárólag  adót és járulékot utalt és ehhez kp-t fizetett be.

 

Szerintem ez pofátlanság a bankok részéről. Amikor pl. 1000 Ft EBJ utalásáért 400 Ft-ot számolnak fel.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 14, 2010 11:30 am

Na, ez egy szimpatikus törvényjavaslat. Üdvözölni tudom.

Tényleg eszméletlen díjakat találnak ki.  A sportegyesületünknél is inkább előre befizettem a 4 hónapra jutó játékvezetői díjak utáni szja-t meg ehot egyszerre, így közel 2000 Ft-ot spóroltam a bankköltségen. Kamatot meg kb 8 forintot, ha vesztettem....

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jún. 14, 2010 11:37 am

De még a késedelmi pótlék is kevesebb.... :) Ha esetleg utólag utalnál...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. jún. 17, 2010 7:14 am

Olvastátok, hogy az egyszerűsített foglalkoztatást is egyszerűsíteni akarják? Bent van a trv. javaslat.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jún. 17, 2010 7:27 am

Olvastam. Semmi egyszerűsítés nincs benne...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: timsina1 » csüt. jún. 17, 2010 7:30 am

Sőt, A belejentéshez külön EF-kódot kell kérni az Apeh-tól. Miért kell még egy kód, ha úgyis az ügyfélkapun keresztül történik a bejelentés.

Az, hogy alkalmi munka esetén napi 1.000.-ot kell fizetni az alkalmazottak után, ez akár egyszerűsítés is lehet. De én nem vagyok bizakodó, várjuk ki a végét! erika

timsina1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jún. 17, 2010 7:36 am

Égnek állt a hajam az egyszerűsítéstől!!! Pedig nagyon bíztam benne, hogy most majd kitalálnak valami jót, de ez nem tetszik. 
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egy érdekes törvényjavaslat

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jún. 17, 2010 7:50 am

Olvastam. Semmi egyszerűsítés nincs benne...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron