Adófórum

Adózási és számviteli információk

fejlesztési tartalék

TAO

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

9.465 e  adózás előtti eredményből  3.000 e fejlesztési tartalék képzés történt. (Lekönyveltem az átvezetést).  Adófizetési kötelezettség 1.131 e, így az adózott és a mérleg sz. eredmény 8.152. A mérlegben akkor úgy szerepel, hogy az eredménytartalék összege, csökkentve a fejl. tart. 3000 e összegével, a lekötött tartalék 3.000 és a mérleg sz. er. 8.152?

Köszönöm, 

üdv, gabi

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. máj. 30, 2010 11:11 am

Szia!

Igen!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: » vas. máj. 30, 2010 11:16 am

Jaj de jó:) Köszi Nelly a gyors választ!

Valahogy olyan érzésem  volt mintha kétszer lenne a mérlegben így. Elég régen találkoztam már ezzel..

Köszönöm!

üdv, gabi

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: » vas. máj. 30, 2010 11:25 am

És elég a beszámolót elfogadó jegyzőkönyvbe beírni, hogy f. tartalék képzés történt, vagy ezt egy korábbi dátummal kell elhatározni?
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. máj. 30, 2010 11:40 am

Ezt korábban kell elhatározni, legkésőbb előző év dec. 31-én.

f) az eredménytartaléknak az adóévben lekötött tartalékba átvezetett és az adóév utolsó napján lekötött tartalékként kimutatott összege, de legfeljebb az adóévi adózás előtti nyereség 50 százaléka és legfeljebb adóévenként 500 millió forint (a továbbiakban: fejlesztési tartalék), figyelemmel a (15) bekezdésben foglaltakra,

Úgy, hogy a dec. 31-én képzett lekötött tartalék összege megemlítésre kerül, semmi gond, de nem ekkor határozzák el a fejlesztési tartalék képzését.

Mellesleg szerintem baromság a tv így, mert honnan tudom dec. 31-én vagy korábban, hogy mennyi fejlesztési tartalékot képezhetek pontosan. Nem???

Egyébként a képzett fejlesztési tartalék(ok)ról és felhasználásukról nyilvántartást kell vezetni.

Ha minden évben van ilyened, jobb ha pontosan vezeted, mert utólag belerokkan az ember mire összeszedi mikor mennyi lett képezve, milyen beruházásra használta fel, hogy ki ne fusson az időből!

Én így jártam egy átvett céggel, minden évben tartalékot képeztek, korábbiakat nem használták fel, ráadásul a cég megrokkant időközben, nehezen de sikerült felhasználni!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: » vas. máj. 30, 2010 11:53 am

Tehát akkor most írnom kell egy decemberi jv-et.

Ezek szerint mondjuk egy dec 20-i főkönyvi kivonatban ennek már szerepelnie kellett volna? Dec. 31-re van könyvelve, de ennek a rögzítése április környékén történt.. 

Igen, valami rémlik, hogy ennek az adminisztrációjára figyelni kell.. Köszönöm ,hogy felhívtad rá a figyelmemet! 

 

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. máj. 30, 2010 12:18 pm

A dec. 20-i fkvi kivonatban még nem kell szerepelnie, de a dec.31-iben mindenképp. Korábban is le lehet kötni (ha valaki jövőbelátó képességekkel rendelkezik).

Én nem írok dec 31-re jk-t, de készíthetsz.

ui:mennyi mindent áprilisban rögzítünk! Meg május 30-án!!!!!!!!!!!!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fejlesztési tartalék

HozzászólásSzerző: » vas. máj. 30, 2010 12:34 pm

A dec. 31-i kivonatban benne van. Ezektől a dátumoktól (is) rohamot tudok kapni..(Gondolom ezzel nem vagyok egyedül).

Igen..az utolsó pillanatokat is ki kell használni, bár minden évben megfogadom,hogy már év elején elkezdem..

Köszönöm a segítségedet!

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron