Adófórum

Adózási és számviteli információk

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

TAO

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: Help1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Kérlek segítsetek nekem az alábbiakban: 2009. évben mikrovállalkozásnak minősülő adózó igénybe veheti-e a TAO tv. 7.§ (1) zs) szerinti beruházási adóalapkedvezményt? A 0929-es bevallásban kis- és középvállalkozás szerepel, meg a törvény szövegében is. De állítólag ez egy gyűjtőfogalom, amelybe a mikrovállalkozás is benne van. Mit gondoltok?

Előre is köszönöm a segítséget!

Help1

Help1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. máj. 27, 2010 9:01 am

Szia!

A mikro is igénybe veheti, mert kisváll.!!!!

Tao tv. 4. §

24. mikro-, kis- és középvállalkozás: a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló törvényben ilyenként meghatározott vállalkozás, ideértve az említett törvényben előírt feltételeknek megfelelő ügyvédi irodát, végrehajtói irodát, szabadalmi ügyvivői irodát és közjegyzői irodát is, azzal, hogy kisvállalkozásnak minősül az említett törvény szerinti mikrovállalkozás is;

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: Help1 » csüt. máj. 27, 2010 9:11 am

Szia Nelly!

Nagyon köszönöm a gyors választ! Meg is találtam a hivatkozást. Most nagyon megnyugtattál!

Köszi!!!

Help1

Help1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » csüt. máj. 27, 2010 2:47 pm

Szia!

És szerintem az is fontos, hogy 11, 12, vagy 13-ba legyen aktiválva, 14 nem jó. És csak magánszemély tulajdonosai lehetnek a társaságnak.

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. máj. 27, 2010 7:16 pm

Szia

 

zs) az adóév utolsó napján kis- és középvállalkozásnak minősülő adózónál - ha igénybe kívánja venni a kedvezményt - a korábban még használatba nem vett ingatlan, valamint a korábban még használatba nem vett, a műszaki berendezések, gépek, járművek közé sorolandó tárgyi eszköz üzembe helyezése érdekében elszámolt adóévi beruházások értéke, továbbá az ingatlan bekerülési értékét növelő adóévi felújítás, bővítés, rendeltetés-változtatás, átalakítás értéke, valamint az immateriális javak között az adóévben állományba vett, korábban még használatba nem vett szellemi termék bekerülési értéke, figyelemmel a (11)-(12) bekezdésben foglaltakra.

 

nekem ebből az jön le hogy 11-be állományba kell venni de a többi tárgyi eszközre elég a beruházás tárgyévi értéke is. De beszéljük ki. Ha jól emléxem állásfoglalás is van róla. A magánszemély persze jogos

 

 

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » csüt. máj. 27, 2010 7:25 pm

Hát szerintem az immat jav az 11-es, a műszaki berendezés meg esetenként a gépjármű az 13-as, az ingatlan meg 12-es

Szóval nem lehet egyéb berendezés. Pl. taxisnál az autó OK, de egy varrónőnél már nem.

Pl háziorvosomnál kellett állásfoglalást kérnem, hogy az személygépkocsi belefér-e. Azt írták, hogy ha ezzel jár ki a beteghez, akkor jó, mert a fő tevékenységet szolgálja, egyébként nem.

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: Szirony1 » pén. máj. 28, 2010 6:07 am

a korábban még használatba nem vett ingatlan, valamint a korábban még használatba nem vett, a műszaki berendezések, gépek, járművek közé sorolandó tárgyi eszköz üzembe helyezése érdekében elszámolt adóévi beruházások értéke.

Egyéb tényleg nem lehet persze, de én a 16-beruházás számlán dec. 31-én nyilvántartott nem aktivált eszközöket amik majd aktiválás után kerülnének a 11, 12, 13 osztályba ezekre gondoltam hogy lehet igénybevenni KKV kedvezményére.

 

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » pén. máj. 28, 2010 6:52 am

Bocs, persze, a nem aktivált beruházás is simán mehet
kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

mikrovállalkozás beruházási kedvezmény

HozzászólásSzerző: Bakosné » szomb. máj. 29, 2010 11:41 am

A beruházás egyenlegéből a 2009-ben elszámolt összeget. Az esetleg előző évekből nem aktivált beruházást nem.

Üdv Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég