Adófórum

Adózási és számviteli információk

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

TAO

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!  Most már gyakorlatilag csak 5 napom van arra, hogy a társasági adóbevallást beküldjem.. mikortól megjelent a nyomtatvány az APEH portálon, azóta próbálkozok az APEH központi ügyfélszolgálatán telefonon megoldást kapni arra, hogy a kitöltő program engedjen mínusz előjellel adat írni a 04-es egyéb bevételek és a 19-es egyéb ráfordítások sorba..  három héttel ezelőtt azt a választ kaptam, hogy vissza fognak hívni, de ez nem jött létre, igaz egy hétig nem voltam mert árvizeztem, de víz ide-vagy oda most már kénytelen vagyok ráfeküdni a témára..

Ma ismét jeleztem a problémát a 06-40-42-42-42 telefonon és, hogy nem kaptam se viszahívást, se a programot nem javították.. közölte az ügyfélszolgálatos, hogy a Help-desk-en az APEH portálon küldjem el írásban.. vagy ott telefonon.  Na ezt a segítségnyujtás Help Desk nevezetű részt korábban így keresve nem használtam még, azt hittem, hogy ezzel majd megyek valamire.. Beütem az APEH Portálon a keresőbe, hogy Help Desk.. és lássatok csodát felkínálja  azt a teleon számot, amin keresztül eddig igyekeztem jelezni, hogy egy cégnek nem tudok tao bevallást küldeni..  Ezen E-mail küldés lehetőség sincs, az APEH kapcsolat e-mail-en keresztül már elküldtem a jelzést.., ezért jobb híján próbálkoztam a 189-essel, hogy hátha adnak valami telefonszámot az 0929-es kitöltő program készítőihez, de közölte, hogy próbálkozzak a 06-40-42-42-42-n.

A 0929-07-01-es lapnak azért köszönő viszonyban kellene lenni a beszámoló eredménykimutatással.. Azt nem tehetem meg, hogy a mínusz egyéb ráfordítást írom be az egyéb bevételhez, a mínusz egyéb bevételt meg az egyéb ráfordítás sorba, mert akkor az elvárt/minimum jövedelem miatt még plusz társasági adót is kellene fizetni, azon kívül, hogy nem egyezne a beszámolóban szereplő egyéb bevétel, egyéb ráfordítás sorokkal.  Esetleg, mivel az egyéb bevétel mínuszom nagyobb mínusz, mint az egyéb ráfordítás, nettósítani kellen, hogy a kettő különbségét, akkor beírom pozitív számmal az egyéb ráfordításba, de ez is ellentétes az Sztv-el..

Nem tudom van-e valakinek valami ötlete, vagy telefon szám elérhetőség a 0929 program készítőkhöz..,

Az ügylet, ami miatt mínuszaim vannak a 10/2007.számviteli kérdésbeli ügyletnek felel meg, csak nálam nem 2004-2005 játszik, hanem 2008-2009., de a vonatkozó esettel kapcsolatban a számviteli tv. azóta nem változott és legjobb tudásom szerint a társasági adótv. sem.

Előre is köszönöm, ha ránéztek a problémámra.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: validitas » kedd máj. 25, 2010 12:34 pm

Szia!

Esetleg bemásolhatnád a 10/2007. számviteli kérdést, talán ötlet is lenne. Így fogalmam sincs, miről van szó, mert nem fizetek elő a számviteli kérdésekre.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd máj. 25, 2010 1:37 pm

Melcsi!

Kipróbáltam a sorokat. Valóban nem enged sem a 04, sem a 19. sorba minusz számot írni. Sőt. Kipróbáltam, hogy a saját teljesítményértéknél (a többi sor nincs kitöltve), ahol szerepel + és - előjel is, teljesen mindgy mit írsz be, az eredménynél nem veszi figyelembe. Nekem még a minusz jelet sem teszi ki. (hiába próbálom a szám elé vagy mögé tenni a minusz jelet) Ez egyszerűen elképesztő.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd máj. 25, 2010 2:14 pm

Sziasztok!  A 2004 nálam 2008.  a 2005.pedig 2009.

10/2007. Számviteli kérdés A vállalkozás 2004-ben tulajdonjog-fenntartással értékesítette üzemét (tárgyi eszközét), amelyből jelentős összegű eredménye származott. A vevő az üzemet használatba vette és működtette. A vevő 2005-ben fizetésképtelenné vált, az eladó - az adásvételi szerződésnek megfelelően - az egész követelést lejárttá minősítette. Így 2005-ben sor került a 2004-ben elszámolt adásvételi ügylet sztornírozására. Mi a helyes eljárás a 2004. évi és a 2005. évi számviteli eredmény és a társasági adó alapjának megállapítása során?

A kérdés szerinti gazdasági esemény valójában részletfizetéssel, halasztott fizetéssel történő értékesítés, amikor a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: számviteli törvény) 72. §-ának (3) bekezdése szerint az eladott termék eladási árát a termék átadásakor kell elszámolni, függetlenül a részletek megfizetésétől, a tulajdonjog megszerzésétől, illetve annak időpontjától. Bár a hivatkozott törvényi előírás termékeladás részletfizetéséről szól, amikor az eladási árat árbevételként kell elszámolni, de nyilvánvalóan a hivatkozott előírást a tárgyi eszköz (az üzem) értékesítése során is alkalmazni kell azzal, hogy az eladási árat az egyéb bevételek között kell elszámolni. Ebből az következik, ha az üzem (a tárgyi eszköz) tényleges értékesítése 2004-ben volt, az üzemet a vevő ténylegesen átvette, akkor az eladási árat egyéb bevételként, a nyilvántartás szerinti értéket pedig egyéb ráfordításként 2004-ben el kellett számolni, a nyereségjellegű eredmény is a 2004. évi adózás előtti eredménynek volt a része.

A számviteli törvény 73. §-a (2) bekezdésének d) pontja alapján az értékesítés nettó árbevételét csökkentő tételként kell elszámolni az értékesített és később visszavett, a két időpont között használt - a 72. § (3) bekezdése szerinti - termék visszavételkori piaci értékét, legfeljebb eredeti eladási árát. A helyesbítés a visszavétel időpontjára vonatkozik. Mivel a számviteli törvény az értékesített és később visszavett tárgyi eszközök visszavételkori elszámolására nem ad külön előírást, ez esetben is - értelemszerűen - a 73. § (2) bekezdésének d) pontja alkalmazandó, azaz a tárgyi eszköz visszavételi értékével csökkenteni kell az egyéb bevételként elszámolt összeget (vagy annak arányos részét). A visszavett tárgyi eszközt - a számviteli törvény 50. §-ának (6) bekezdése alapján - a helyesbítő számla szerinti visszavételi értéken kell állományba venni az egyéb ráfordítások csökkentésével. Mivel az üzem tényleges visszavétele 2005-ben volt, az előbbiekben hivatkozott tételeket is 2005-ben kellett könyvelni.

A társasági adóról és osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: tao törvény) 1. §-ának (5) bekezdése szerint: E törvényt a számvitelről szóló törvény rendelkezéseire figyelemmel, azokkal összhangban kell értelmezni. A tao törvény 6. §-ának (2) bekezdése szerint a belföldi illetőségű adózó az adózás előtti eredményt a beszámoló alapján állapítja meg. Így a számviteli előírások szerint könyvelt tételek az adózás előtti eredményben benne vannak, és ha azok az adóalapot módosító tételek között nem szerepelnek, az adóalap meghatározása során is számításba kell venni azokat. A 2004. évi adóalapban a nyereséget eredményező üzemértékesítés adatainak, a 2005. évi adóalapban pedig a visszavételhez kapcsolódó gazdasági esemény adatainak szerepelnie kell azzal, hogy a visszavételkor - mivel a tárgyi eszközt visszavevőnél az egyéb bevételek csökkenésével azonos összegű az egyéb ráfordítások csökkenése - eredmény nem keletkezik.

[2000. évi C. törvény 50. § (6), 72. § (3), 73. § (2) d), 1996. évi LXXXI. törvény 1. § (5), 6. § (2)]

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd máj. 25, 2010 2:16 pm

Szia!  nekem mikor elkezdtem csinálni a tao bevallást, akkor a 03-as sorban elfogadta a mínuszt az aktívált saját telj-ménynél, az utólag ütve a mínuszt, mint az ÁFÁ-nál.. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd máj. 25, 2010 2:20 pm

Szia, Esetleg az ÜCC-t nem tudod hívni? Akkor legalább nyoma van annak, hogy a céggel kapcsolatban problémát vetettél fel. Mert az eddigieket nem tudod igazolni. Holott - az árvízen túl - a bevallás kitölthetetlensége is indokolhatja a bevallás késedelmes benyújtását. (Az adót befizetném mindazonáltal időre, mivel a probléma magát az eredményt nem befolyásolja.)
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd máj. 25, 2010 2:32 pm

A 189-es telefonnál kértem a rögzítését a beszélgetésnek, erre az ÜCC-re meg még nem regisztráltam.

Tao-ja nincs az elhatárolt neg.adóalap beszámítás okán, ha csak ki nem találják, hogy a ráfordítást írjam a bevétel sorba, a bevételt meg a ráfordításra, mert akkor az evárt min.jövedelem többnek nézne ki, mint a valós, mert akkor rögtön ráharapnának, hogy az összes bevétel.. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: validitas » kedd máj. 25, 2010 5:50 pm

Köszi, már emlékszem, hogy erről már beszélgettünk itt a fórumon. Sajnos, semmi ötletem, amivel segíteni tudnék, nincs. Maximum az Apeh honlapján, a kapcsolatfelvétel menüpontnál panaszt tehetsz, de azt nem tudom,mennyi idő alatt kezdenének valamit.

Vagy személyesen kell bemenni az APEH-be - csak nem tudom, ez mennyire megvalósítható most, a finisben, meg a távolság miatt, stb, stb. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. máj. 28, 2010 12:58 pm

Sziasztok! Az lett a dolog vége, hogy valóban S.O.S. válaszoltak e-mail-ben, de a kitöltő porgamot nem változtatták meg, azt kaptam "megoldásként", hogy akkor a 0929-07-es lapon az egyéb bevétel és egyéb ráfordítás összegében  - függetlenül a beszámoló eredménykimutatás adatától - ne vegyem bele a meghísulásos összeget se egyéb bevétel csökkenésként, se egyéb ráfordítás csökkenésként.... úgy hogy leadom úgy a bevallást, hogy azzal én sem értek egyet, de minden lehetőt elkövettem és ez van.. a helyi APEH ügyfélszolgálatánál fel akartam venni a kapcsolatot azzal, aki az emailt küldte név nélkül ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási főosztály jelzéssel, de hiába, a telefonközpont kezelő dönti el, hogy mi van.. nem volt hajlandó - állítólag tilos - se a társasági adóval foglalkozókat, sem pedig ezt az ügyfélkapcsolati helyet kapcsolni, kikérdezett mit akarok és sajnálja de nem kapcsolhat sehová.. 

Próbálkoztam még a 06-40-42-42-vel, teljesen más régiókhoz kapcsoltak, akik nagyon kedvesek voltak, de nem tudtak a segítségemre lenni, azzal kapcsolatban sem, amit a kapott e-mail-lel kapcsolatban akartam visszakérdezni.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0929-07-01-es lap kitöltés probléma

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 28, 2010 1:03 pm

Szia Melcsi!

Nézegettem tegnap a kötelező továbbképzésen jegyzetelt dolgokat. 2007-ben ott is volt szó tulajdonjog fenntartásos részletrevétel, és meghiúsulás kérdéskörről, de úgy láttam, hogy nem a bevételt kell visszaminuszolni, nem T96 hanem T86.

Csak hogy itt van ez a számviteli levelekben írt cikk (nem tudom, ki a szerző). Azért megírjam, mit jegyzeteltem ezzel kapcsolatban?

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég