Adófórum

Adózási és számviteli információk

jelölés a 0929 főlapján

TAO

jelölés a 0929 főlapján

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van a 0929 főlap D blokkjában egy olyan kérdés, hogy "jelölje, ha bejelentett részesedéssel rendelkezik"

Ezt kiknek kell jelölni? Ha a cégem tulajdonosa egy másik cégnek is, akkor jelölnöm kell?

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

jelölés a 0929 főlapján

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. máj. 13, 2010 12:02 pm

Szia!

Igen, ha be van jelentve, és a tv azt írja 30%-nál nagyobb részesedés.

Már nem emlékszem pontosan, de mintha lenne egy valamiféle kedvezmény erre, azt hiszem egyszer pont Te érdezted, és az APEH honlapon találtunk valami írást.

Tao 4.§

5. bejelentett részesedés: a belföldi jogszabályok alapján létrejött jogi személyben, jogi személyiséggel nem rendelkező társas cégben és külföldi személyben (kivéve az ellenőrzött külföldi társaságot) szerzett legalább 30 százalék mértékű részesedés, feltéve, hogy az adózó a részesedés megszerzését a szerzést követő 30 napon belül bejelenti az adóhatóságnak; a határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem előterjesztésének nincs helye;

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

jelölés a 0929 főlapján

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 13, 2010 12:32 pm

Szia Nelly!

Igen jól emlékszel, valóban beszéltünk már erről (talán valamikor tavaly nyáron), hogy ennek a bejelentésnek vannak e valamilyen előnyei. De bevallom töredelmesen, hogy miután beszállt a cégem egy másik cégbe, én nem küldtem be ezt a bejelentést, mert akkor meg már elfeledkeztem róla... Tehát akkor, mivel a részesedés szerzése tavaly novemberben volt, mostmár nem tudok bejelenteni semmit. Ebből kifolyólag, ha nem jelentettem be, úgy gondolom X-elnem sem kell a fedlapon.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

jelölés a 0929 főlapján

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 13, 2010 12:40 pm

Na néztem a Apeh honlapon lévő írást: "az adózás előtti eredményt csökkenti a bejelentett részesedés értékesítésének adóévi árfolyamnyeresége,"

Eszerint ennek csak annyi előnye lenne, ha eladná a cég és az eladásból keletkezne nyersége, akkor azzal csökkenthetné az adózás előtti eredményét? Más nem találok rá. Akkor azt hiszem nincs olyan nagy baj, hogy nem jelentettem be...

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

jelölés a 0929 főlapján

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. máj. 13, 2010 12:52 pm

Ez lesz az, csak már nem emlékeztem pontosan!
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

jelölés a 0929 főlapján

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. máj. 17, 2010 6:27 pm

Köszi Nelly, akkor ennél az ügyfélnél nem jelöltem, mert nem volt nála bejelentés.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég