Adófórum

Adózási és számviteli információk

Új legalább is nekem!

TAO

Új legalább is nekem!

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Képzeljétek az egyik kicsi vállalkozómnak  - KFT - 42OOO,- Ft tartozása van az APEH felé, nem régi tartozás! Ma kapott az APEH-től egy levelet, hogy 8 napon belül küldje meg az aktuális főkönyvi kivonatát, a követelések, kötelezettségekről készített nyilvántartását, a tartozás miatt! 

Én még ilyent nem hallottam, de nem is láttam! Lehet, hogy Nektek volt ilyen, de én majdnem elájultam! Nem azért, hogy kérik, hanem azért, hogy a 42ooo,- Ft tartozás miatt kérik!

További jó munkét Mindenkinek!

Üdv.

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Új legalább is nekem!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. ápr. 23, 2010 12:17 pm

Szia!  nekem már volt 13 eFt-os inkasszó az egyik cégnél 25 napos tartozás miatt, de, hogy a tartozás miatt főkönyv,stb.. ezzel még nem találkoztam, pedig van olyan cégem is, amelyik többet áll végrehajtás/inkasszó alatt, mint amennyit nem.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Új legalább is nekem!

HozzászólásSzerző: SZESZE » pén. ápr. 23, 2010 12:40 pm

Nekem sem volt még ilyen, azért is írtam ide Nektek! Nem Közép-MO. APEH!!!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Új legalább is nekem!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. ápr. 23, 2010 12:44 pm

hA MÉG NEM JÁRTATOK ÍGY, EGY KIS OLVASNIVALÓ:

Végrehajtás, iratok bekérése

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Új legalább is nekem!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. ápr. 23, 2010 1:55 pm

Szia Nelly!  Elolvastam.  Nálam rendre a végrehajtók szállnak ki (előzetes bejelentés nélkül), foglalnak és kérik a tárgyieszköz nyilvántartást, szemrevételezik az adott eszközöket, kérik a vevő követelést, főbb vevők adatait, néha egy-két vagyon tárgy árverezésre kerül, vagy éppen árverésen kívüli, de árverési hatályú "kényszer eladásra", rendszeres:pld-ul bérlők felé követelés foglalást adnak ki és természetesen folyamatos inkasszó. De ezeknél azért 15 milliótól nagyobb nagyságrendről van szó és elég tartós és növekedő tartozásról- tehát azért valahol érthető, bár egyszerűbb lenne csökkenteni/rendezni a tartozást, ha nem lenne lebénítva a cégek bankszámlája..  Legutóbb mikor itt voltak kérték a pénztárjelentést is.  De nekem olyan megkeresés még nem volt, hogy küldjem be a főkönyvi kivonatot,stb..-t.

Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Új legalább is nekem!

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » pén. ápr. 23, 2010 5:55 pm

  Szia  ! Akkor szokták bekérni, ha részletfizetési kérelmet ad be a cég. Mari
fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég