Adófórum

Adózási és számviteli információk

MVH Támogatás

TAO

MVH Támogatás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok.

MVH határozat a 2oo9. évben benyujtott kérelemre  -  " a támogatási kérelmének helyt adok" ebben  közli a nettó kiadásra jutó támogatási összeget. Majd az igénybe vehető támogatás pontos összegéről az MVH kifizetési kérelem alapján kifizetési határozatban dönt.  Melyik évre helyes ebben az esetben előírni a 4-esben.?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

MVH Támogatás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. márc. 19, 2010 1:41 pm

Szerintem 2009. évi  bevétel. Elő kell irni, az időbeli elhatárolással szemben.  "ebben  közli a nettó kiadásra jutó támogatási összeget"   Tehát költségekre kaptátok az MVH támogatást. A költségeket pedig elszámoltad 2009-ben.

2010-ben ha  kiutalják az összeget a bank párja az időbeli elhatárolás lesz. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MVH Támogatás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » pén. márc. 19, 2010 1:48 pm

Szia.

Azért lettem most bizonytalan ebben a dologban, mert beruházás még nem volt ill. semmilyen költség úgymond még nem merült fel. Mint előzőleg írtam ez a támogatási kérelemnek helyt adó határozat, eddig  a vállalkozó még semmit sem csinált , amire a  támogatást igénybevehetné, és az mvh. majd külön kifizetési kérelem után határozatban dönt. És mi van akkor ha nem valósul meg a tervezett beruházás.,

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

MVH Támogatás

HozzászólásSzerző: tevike » szomb. márc. 20, 2010 5:02 pm

A támogatás ellentetje a már felhasznált összegnek. Ha 2009-ben  semmilyen kiadása nem volt, akkor a 2009-es utalás teljes összeg időbeli elhatárolás, majd a kiadással azonos összegben bevétel. Ha többet költ a támogatásnál, akkor a különbözetet saját magának kell fedeznie.

 

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

MVH Támogatás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. márc. 20, 2010 9:17 pm

Szia Karola! 

Milyen jellegű a támogatás, és cégre vagy magánszemélyre szól-e? Ez a levél a támogatás "lehívására" jött, vagy csak egy megpályázott dolog, amivel szemben még semmi nem történt (talán ezt meg is írtad).

Ugyanis ma már van többféle MVH-s pályázat, amit bár "elnyertünk", de ha a feltételeket nem teljesítjük, akkor bizony maga a pályázati összeg sohasem fog befolyni, továbbá meggondolhatjuk magunkat, és a pályázattal kapcsolatosan nem is kell továbblépnünk.

Nem vagyok meggyőződve, hogy 2009-re egyáltalán kell valamit is e "támogatási kérelemnek helyt adó határozat" miatt könyvelni.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MVH Támogatás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » vas. márc. 21, 2010 7:56 am

Szia .

Ez csak Tárgy: támogatási kérelemnek helyt adó határozat

(mikrovállalkozások létrehozására és fejlesztésére nyújtandó támogatásra benyújtott kérelem tárgyában)

Tehát majd  .. ha  ... ,ezért bizonytalan még minden,   én úgy gondoltam, hogy vagy bekönyvelem 36-48,   vagy  ebben az évben nem is foglalkozom vele.    Mert mint írtam is semmilyen ezen épületfelújitás, bővités, beruházásra vonatkozóan 2oo9 évben semmi sem történt. Nincs költség, és semmisem.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

MVH Támogatás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 22, 2010 9:41 pm

Véleményem: Ne könyvelj ezzel kapcsolatosan semmit. Majd ha megjön a KIFIZTÉSI KÉRELEMNEK HELYT ADÓ HATÁROZAT, akkor akkor el lehet gondolkodni, hogy melyik évre és mit kell könyvelni. Üdv.

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég