Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számla kiegyenítése

TAO

Számla kiegyenítése

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e Ft-ban kiállított számlát EUR-val kifizetni?  Másik kérdésem ha két BT közötti hitel|| kamat kötelezettséget elengednek akkor milyen következménye van? Köszönöm Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla kiegyenítése

HozzászólásSzerző: erikamaro » csüt. jan. 21, 2010 10:07 am

Szia!

Persze, hogy lehet EUR-al fizetni, csak lesz árfolyamkülönbözeted. Én már többször csináltam. Szerintem a hitel+ kamatnál társasági adóalap növelő tétel lesz. De várom a többiek válaszát is, hogy jól tudom-e.

erikamaro
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Számla kiegyenítése

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » pén. jan. 22, 2010 11:36 am

Szerintem is lehet ( megállapodás kérdése ). valóban árfolyam különbözet keletkezik a kiegyenlítés napján 87/97 -be könyveltem én is.

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Számla kiegyenítése

HozzászólásSzerző: Vajay » szer. jan. 27, 2010 10:41 am

sziasztok !

Szerintem nem fizethet euróban.mi alapján számolsz árfolyam különbözetet.  Belföldi partnernek adhatsz eurós számlát az áfa forintban történő kiemelésével.(árfolyam megjelöléssel együtt.

Ha forintban számlázol forintban is fizessenek. az elengedett kölcsönt elengedett kötelezettségként könyveld aztán emeld meg az adóalapot.

Vajay
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Számla kiegyenítése

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szer. jan. 27, 2010 10:47 am

Sziasztok!

Erikával és Vic-kel értek egyet. Lehet EURO-ban kiegyenlíteni forintban kiállított számlát. Számtalanszor előfordult már nálam is. Az árfolyamkülönbözet pedig az átutalás napján érvényes árfolyamon átszámított forint érték és a kiállított forint érték között jelentkezik.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Számla kiegyenítése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 27, 2010 10:49 am

Szia!  Ha nem a megállapodott/szerződés szerű pénznemben fizetnek, akkor megállapodásnak kellene lenni arra, hogy az adott devizát hányt FT árfolyammal számoltan tekintik annyinak, amivel a FT követelés, vagy éppen tartozás kiegyenlítettnek minősül. 

/ Bárki indíthat egyébként deviza számláról úgy átutalást, hogy az FT-ban érkezzen a címzetthet.. és nyilván a konvertálási jutalék a fizetésre kötelezettet kell(ene), hogy terhelje./

Üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Számla kiegyenítése

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szer. jan. 27, 2010 11:45 am

Sziasztok Köszönöm a segítséget Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég