Adófórum

Adózási és számviteli információk

TAO 7.§.(12.) bek.

TAO

TAO 7.§.(12.) bek.

HozzászólásSzerző: melissi1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a TAO.tv. 7.§. (12). bek. értelmében, a "zs" pont alapján igénybevett adókedvezmény nem lehet több 30 millió ft-nál és ahogy olvastam még 3 éven belül 200 e EUR-nál. Erre a 30 millióra nem vonatkozik ugye a 3 év? Ezt akár évente is igénybe vehetem, amennyiben 3 éven belül a többi feltételnek megfelelek?
És mi van abban az esetben, ha egy cég nyitott egy üzletet, aminél a beruházás értéke 50 millió ft, ott egyáltalán nem vehetem figyelembe a "zs" pont alapján, mert több mint 3o millió, vagy igénybevehetek 30 milliót belőle?

Ez most a feltöltés miatt fontos, hogy mennyi legyen a kalkulált adóalap.

Köszönöm Timi

melissi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

TAO 7.§.(12.) bek.

HozzászólásSzerző: thzs » vas. dec. 20, 2009 9:43 am

Szia!

Sok feltételt kell vizsgálni a tao. 7.§ zs. pontja szerinti adóalap kedvezménynél.

Ha az adózó, ill. a beruházás megfelel a feltételeknek, akkor az adóévi beruházásBÓL max. 30 MFt lehet az adóalap csökkentés, tehát a következő évi - feltételeknek megfelelő - tárgyévi beruházásból szintén igénybe vehető max. 30 MFt. Az idei - feltételeknek megfelelő - beruházásból a 30 MFt fölötti részt jövőre már nem veheted igénybe, csak a következő évben megvalósított beruházásokat tudod jövőre minősíteni a tao. alap csökkentés szempontjából.

 

A de minimis támogatásoknál előírt három pénzügyi évben előírt 200 ezer EUR korlát szempontjából a támogatás tartalmat kell nézni. Ha pl. ebben az évben 30 MFt adóalap csökkentést tudsz érvényesíteni, annak a támogatás tartalma 30.000 EFt * 0,16 = 4.800 EFt - ezt kell átszámítani EUR-ra az év végén érvényes árfolyammal.

Az, hogy a cég nyitott egy üzletet, még nem biztos, hogy valamennyi beruházás támogatható. Alaposan meg kell vizsgálni a beruházási ráfordításokat, és egyenként dönteni, hogy támogatható-e, vagy nem.

A vizsgálatot az alábbi szempontok segítik:

Tao: 7.§ zs)

 

FELTÉTELEK az adózóra  vonatkozóan:

-          az adóév utolsó napján kis- és középvállalkozásnak minősül

-          az adóév egészében valamennyi tagja magánszemély (lehet visszavásárolt részvénye vagy üzletrésze is)

-          a vállalkozás nem elsődleges mezőgazdasági termékek előállításával foglalkozik, ill nem a szállítási ágazatban működik, mert ezek a vállalkozások nem, vagy csak bizonyos beruházásaikhoz vehetik igénybe ezt a kedvezményt

 

A  támogatott beruházás LEHET:

-          a korábban még használatba nem vett ingatlan

-          a korábban még használatba nem vett, tehát teljesen új műszaki berendezések, gépek, járművek közé sorolandó tárgyi eszköz  üzembe helyezése érdekében elszámolt adóévi beruházások értéke

-          az ingatlan bekerülési értékét növelő adóévi felújítás, bővítés, rendeltetés-változtatás, átalakítás értéke,

-          az immateriális javak között az adóévben állományba vett, korábban még használatba nem vett szellemi termék bekerülési értéke

 

A beruházás NEM LEHET:

-  az üzemkörön kívüli ingatlan, az üzemkörön kívüli ingatlan bekerülési értékét növelő adóévi felújítás

- ültetvény illetve az ültetvény bekerülési értékét növelő adóévi felújítás

 

A támogatás összegszerű KORLÁTAI:

-          az adóalap csökkentés összege nem haladhatja meg az adózás előtti eredményt

-          nem lehet több- az adott adóévben -  30 millió forintnál

-          ha az adott beruházáshoz igénybe vettek más támogatást, akkor a támogatási intenzitása nem haladja meg a regionális támogatási térképben meghatározott mértéket

-          reg.támogatási térkép itt: http://www.pm.gov.hu/web/home.nsf/portalarticles/951C061FD2DF630EC125721B00402C00/$File/2006_10_26.pdf

 

 

Zs.

thzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TAO 7.§.(12.) bek.

HozzászólásSzerző: melissi1 » hétf. dec. 21, 2009 10:11 am

Szia, köszönöm a mindenre kiterjedő válaszodat.

A cég a CBA lánc tagja és nyitott egy újabb üzletet ami teljesen új beruházás volt az idén és azt hiszem minden szempontból megfelel minden feltételnek. A kérdésem igazán csak annyi volt, hogy ha több mint 3o millió a bekerülési érték vehetem-e figyelmbe belőle a 30-at, a többi meg elvész tudom. Hogy meg lehet-e bontani. Válaszodból úgy vettem ki, hogy ign és ez nagyon jó lenne nekem. Vagyis nekik. Mert kivonhatnám az adóalapból.

Köszönöm Timi

melissi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég