Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénzkivétel cégből

TAO

pénzkivétel cégből

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. dec. 11, 2009 6:54 pm

Sziasztok!

Melcsi! én is úgy gondolom, ahogy Te látod és jó, hogy végigveséztétek az EHO témát - de én visszatérnék a kérdéshez, mert "nem értem" - nem a kérdést természetesen.

Nem értem azt, hogy tud külföldről jogcím nélkül érkezni pénz egy cég bankszámlájára úgy, hogy majd utólag kell kitalálni mögé a "történetet". Észbontó, hogy a cég tulajdonosai vagy nem tudom kik, hogy gondolják azt, hogy egy ilyen ügylethez "vagy az adófizetés kikerüléséhez"  egy szakember a nevét adja, abban segítkezik.

Egyébként pedig egy cég számlájára nem érkezik csak úgy pénz. Fogalmunk sincs ki küldte, milyen jogviszonyban van a céggel, stb. A tulajdonosok és általában mindenki a lehető legoptimálisabb adózás mellett szeretné a pénzét kivenni a cégből - de egy könyvelő, adótanácsadó csak a legális lehetőségek mellett teheti le a voksát.

Őszintén remélem, hogy a kérdező csak fogalmazási hibát követett el..

P.Zsuzsa

 

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénzkivétel cégből

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. dec. 11, 2009 9:12 pm

Szia!  Én a kérdezőnek az első reagálásommal válaszoltam. Azt a kérdésből én nem vettem ki, hogy nem tudja, milyen alapon érkezik a pénz... én annál, hogy a pénzt fel szeretnék venni minimális adóteher mellett ,  valószínűsítem, hogy ennek a papírozására kérdezett, hogy kölcsön szerződés, vagy mi lenne.. (mert esetleg szüksége van most a tulajnak pénzre, amit a cégből szeretne felvenni)

Ha meg mégis az a kérdése az alap kérdést feltevőnek, hogy azt a 10.000 EUR-t, ami érkezik a bankszámlára annak mi legyen a papírozása,... arra én sem reagáltam.. Leki24  nem reagált vissza, ezért ezt követően már csak a többiekkel történt értelmezési "eszmecsere" a 2010-es eho egy részével kapcsolatban. 

Tételezzük fel, hogy a kérdező, újabban divatos szóval az  adóoptimalizásra gondolt-...Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénzkivétel cégből

HozzászólásSzerző: Leki24 » szomb. dec. 12, 2009 10:18 am

Sziasztok!

köszönöm a válaszokat, a kérdés lehet tényleg nem egyértelmű. két cég között történne egy utalás, az  küldöldi utal a magyar cégnek több tízezer eutot nagyjából 10 mill. foritot. Ennek a lepapírozására szeretnék lehetőségeket, mind az utalás jogcímére mind pedig hogy ezt a magyar cég hogy tudná kivenni minnél alacsonyabb adóteherrel.

Nekem az osztalék nagyon drágának tűnik, akkor már inkább valamilyen tanácsadásról, piackutatásról adhatna ki a magyar cég számlát a külföldi felé, majd egy bejövő számlát ami szintén piackutatásról szólna kiegyenlítene. Persze ezek negy egy számlák lennének, el lehetne aprózni.

Igaz áfás lenne mind a két számla de majdnem nullára futna ki a két számla áfa egyenlege, nyereség utánna meg nem jelentkezne, max a minimum adot kell utánna befizetni.

Kettő megbízási  szerződést kell teljesíteni.

Úgy gondolom ez kivitelezhető lenne! Ha valakinek lenne még hozzászólása azt megköszönném.

 

Leki24
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

pénzkivétel cégből

HozzászólásSzerző: Leki24 » szomb. dec. 12, 2009 10:18 am

Sziasztok!

köszönöm a válaszokat, a kérdés lehet tényleg nem egyértelmű. két cég között történne egy utalás, az  küldöldi utal a magyar cégnek több tízezer eutot nagyjából 10 mill. foritot. Ennek a lepapírozására szeretnék lehetőségeket, mind az utalás jogcímére mind pedig hogy ezt a magyar cég hogy tudná kivenni minnél alacsonyabb adóteherrel.

Nekem az osztalék nagyon drágának tűnik, akkor már inkább valamilyen tanácsadásról, piackutatásról adhatna ki a magyar cég számlát a külföldi felé, majd egy bejövő számlát ami szintén piackutatásról szólna kiegyenlítene. Persze ezek negy egy számlák lennének, el lehetne aprózni.

Igaz áfás lenne mind a két számla de majdnem nullára futna ki a két számla áfa egyenlege, nyereség utánna meg nem jelentkezne, max a minimum adot kell utánna befizetni.

Kettő megbízási  szerződést kell teljesíteni.

Úgy gondolom ez kivitelezhető lenne! Ha valakinek lenne még hozzászólása azt megköszönném.

 

Leki24
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

pénzkivétel cégből

HozzászólásSzerző: Budainé » szomb. márc. 27, 2010 12:04 pm

"két cég között történne egy utalás, az  küldöldi utal a magyar cégnek több tízezer eutot nagyjából 10 mill. foritot. Ennek a lepapírozására szeretnék lehetőségeket, mind az utalás jogcímére mind pedig hogy ezt a magyar cég hogy tudná kivenni minnél alacsonyabb adóteherrel."

Tartok tőle, hogy itt nem csupán fogalmazási hibáról, vagy adóoptimalizálásról van szó!

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron